فوری/ خبر مهم وزیر کار درباره قانون افزایش سن بازنشستگی/ تکلیف روشن شد+ جزییات و شرایط

کدخبر: ۶۲۸۳۴۴
اقتصادنیوز: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آنهایی که الان بالای 28 سال سابقه کار دارند، حداقل باید 30 سال خدمت کنند و افزایش سن بازنشستگی از سال 1405 عملیاتی می‌شود.
فوری/ خبر مهم وزیر کار درباره قانون افزایش سن بازنشستگی/ تکلیف روشن شد+ جزییات و شرایط

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سید صولت مرتضوی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، درباره زمان اجرای قانون افزایش سن بازنشستگی، گفت: آنهایی که الان بالای 28 سال سابقه کار دارند، حداقل باید 30 سال خدمت کنند و افزایش سن بازنشستگی از سال 1405 عملیاتی می‌شود.

وی افزود: قانون مشمول کسانی می‌شود که 28 سال سابقه خدمت دارند و مشمول افرادی که 29 و 30 سال سابقه دارند نمی‌شود.

خبر مرتبط
خبر خوش برای بازنشستگان/ زمان واریز عیدی و حق اولاد بازنشستگان قطعی شد

اقتصادنیوز: عیدی ثابت بازنشستگان برای سال ۱۴۰۲، دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده که با حقوق بهمن‌ماه پرداخت می‌شود.

وزیر کار در پاسخ به سوالی درخصوص برخی گامنه‌زنی‌ها پیرامون آمارهای اشتغال بیان کرد: اظهارنظر آزاد است و هر کس می‌تواند نسبت به هر موضوعی خدشه وارد کرده و نظر خود را بیان کند؛ اما اساساً ملاک عمل، مراکز رسمی هستند. ما اشتغال را به چند روش بررسی می‌کنیم، یکی سامانه‌ی رصد، دومی میزان بیمه اجباری و اختیاری که از سوی کارفرمایان و خویش‌فرمایان صورت می‌گیرد. سومین آمار مراکز رسمی از جمله مرکز آمار ایران و سایر مراجع رسمی کشور است.

مرتضوی اضافه کرد: این‌ها موید این است که نسبت به کاهش نرخ بیکاری موفق بوده‌ایم؛ یعنی دو درصدی که گفتیم محقق شده و نرخ بیکاری برای اولین‌بار در 40 سال اخیر به کانال 7 درصد رسیده است.

وی گفت: کارشناسان اگر نظری دارند اعلام کرده و حتی بیایند با ما صحبت کنند تا اگر شبهه‌ای وجود دارد، آن را برایشان برطرف کنیم.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی