تجارت ایران و انگلیس به 105 میلیون دلار در سال رسید

کدخبر: ۶۲۸۸۷۲
اقتصادنیوز: وزارت تجارت و بازرگانی انگلستان از افزایش تجارت کالایی این کشور با ایران به ۱۰۵ میلیون دلار در سال ۲۰۲۳ خبر داد.
تجارت ایران و انگلیس به 105 میلیون دلار در سال رسید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت تجارت و بازرگانی انگلستان در جدیدترین آمار خود اعلام کرد مبادلات تجاری این کشور با ایران در سال میلادی گذشته به ۸۳ میلیون پوند برابر با ۱۰۵ میلیون دلار رسیده است.

خبر مرتبط
اظهارات فرزین درباره تجارت خارجی ایران

اقتصادنیوز: رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه ۹۰ درصد تامین مالی کشور برعهده نظام بانکی است، گفت: نظام بانکی ۲۰۰ میلیارد دلار تجارت خارجی کشور را در دنیا کنترل می‌کند و در مذاکره با برخی کشورهای دنیا هم دیده می‌شود که نظام بانکی کشور در ابعاد مختلف ظرفیت بالایی دارد.

مبادلات ایران و انگلستان در سال ۲۰۲۳ با رشد ۴ درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است. مبادلات دو کشور در ماه‌های ژانویه تا دسامبر۲۰۲۲ بالغ بر ۸۰ میلیون پوند اعلام شده بود.

واردات انگلستان از ایران در سال میلادی گذشته ۱۶ میلیون پوند معادل ۲۰ میلیون دلار بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل یک میلیون پوند کاهش داشته است.

اما صادرات انگلستان به ایران در سال ۲۰۲۳ رشد ۶ درصدی داشته و به ۶۷ میلیون پوند برابر با ۸۵ میلیون دلار رسیده است. انگلیس در سال قبل از آن ۶۳ میلیون پوند کالا به ایران صادر کرده بود.

این آمار صرفا مربوط به مبادلات کالایی بین دو کشور است در حالی که بخش مهمی از مبادلات دو کشور مربوط به تبادل خدمات است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید