احتمال نوسانات جدید قیمت دلار در هفته جاری!

کدخبر: ۶۲۸۸۸۰
اقتصادنیوز:اخباری که روز پنج‌شنبه موجب افزایش قیمت دلار شد مربوط به بالاگرفتن دوباره آتش درگیری‌ها در غرب آسیا بود.
احتمال نوسانات جدید قیمت دلار در هفته جاری!

به گزارش اقتصادنیوز روزنامه دنیای اقتصاد نوشت:البته یک نکته اساسی که باید در این خصوص در نظر داشت این است که این اخبار بیش از آنکه جنبه اقتصادی داشته باشد، از اهمیت سیاسی برخوردار است و فقط به صورت کوتاه مدت می‌تواند بر روحیات حاکم بر بازار تاثیر داشته باشد.

در نتیجه این امر نباید بهای زیادی به آنها داد، چراکه کشورهای درگیر در این منطقه تاثیر چندانی بر عرضه و تقاضای ارز در کشور ندارند. بیشتر تبعات سیاسی آن در طولانی‌مدت باید مدنظر قرار گیرد و از تاثیر گرفتن از آنها در کوتاه‌مدت باید خودداری کرد.

با توجه به آنچه بیان شد، باید در نظر داشت که رشد قیمت دلار در این هفته به صورت جزئی و کوتاه مدت دور از انتظار نیست، اما انتظار نمی‌رود که این افزایش قیمت‌ برای مدت طولانی بر بازار تاثیر داشته باشد و بیشتر جنبه نوسان‌گیری برای معامله‌گران کوتاه مدت بازار دارد. فعلا آنچه در روند معاملات بازار مشخص است این است که بین خریداران و فروشندگان از لحاظ توان مالی یک توازن برقرار است که می‌تواند قیمت را در نواحی کنونی حفظ کند و فعلا نشانه‌ای از ورود پول تازه به بازار احساس نمی‌شود.معاملات روز پنج‌شنبه در بازار طلا هم ‌مانند بازار ارز روند صعودی داشت که نشان از وجود تفکراتی ثابت در این دو بازار دارد و معامله‌گران طلا هم ‌مانند دلار تحت تاثیر جو این اخبار سیاسی قرار گرفته‌اند در روز پنج‌شنبه قیمت سکه تمام طرح جدید با رشد ۳۰۰ هزار تومانی به ۵۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید