صادرات گاز ایران به عراق از سر گرفته شد

کدخبر: ۶۲۸۹۴۰
اقتصادنیوز: سفیر ایران در عراق از ازسرگیری صادرات گاز ایران به عراق خبر داد.
صادرات گاز ایران به عراق از سر گرفته شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمدکاظم آل صادق، سفیر ایران در بغداد در اظهاراتی از وجود توافقی با عراق برای تامین 40 تا 50 میلیون متر مکعب گاز در روز خبر داد و بر بازگشت جریان گاز به مقادیر عادی توافق شده پس از پایان دوره نگهداری، تاکید کرد.

به نقل از میدل‌ایست نیوز، آل صادق تصریح کرد ایران همیشه از عراق در پرونده انرژی حمایت و خدمات خود را چه از طریق صادرات گاز و چه از طریق صادرات مستقیم برق به این کشور عرضه می‌کند.

وی افزود: اخیراً ایران عملیات تعمیر و نگهداری سالانه خطوط لوله گاز مورد استفاده برای صادرات به عراق را انجام داده است در حالی که کاهش جریان گاز وجود داشت اما این صادرات به طور کامل قطع نشده بود و جریان گاز به حالت عادی و قبلی خود بازگشته است.

خبر مرتبط
درخواست مهم نخست وزیر عراق درباره غزه

اقتصادنیوز: نخست وزیر عراق گفت: دولت عراق در پی سازماندهی کار و فعالیت‌هایش با ائتلاف بین المللی و حرکت به سمت و سوی پایان دادن به حضور این نیروها در عراق است.

سفیر ایران در عراق ادامه داد: توافقی با عراق مبنی بر صادرات 40  تا 50 میلیون متر مکعب گاز برای راه اندازی و بهره برداری از آن در نیروگاه‌های برق وجود دارد و این چیزی است که تهران روی آن کار می‌کند و ما تاکید می‌کنیم که تابستان آینده شاهد افزایش جریان گاز به عراق خواهیم بود.

خبر مرتبط
درخواست آمریکا از دولت عراق

بر اساس اعلام کاخ سفید، معاون رئیس جمهور آمریکا در این دیدار از دولت عراق خواست تا از حملات علیه نیروهای آمریکایی جلوگیری کند و از تلاش های نخست وزیرعراق تاکنون قدردانی کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید