فوری/ افزایش قیمت بلیت قطارهای ۵ ستاره تکذیب شد/ راه‌آهن واکنش نشان داد

کدخبر: ۶۲۹۷۰۳
اقتصادنیوز: راه آهن افزایش ۵۴ درصدی قیمت بلیت قطارهای ۵ ستاره در سال آینده را تکذیب کرد.
فوری/ افزایش قیمت بلیت قطارهای ۵ ستاره تکذیب شد/ راه‌آهن واکنش نشان داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، کیوان کاشفی نایب رئیس اتاق بازرگانی شب گذشته در حاشیه جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با یادآوری این‌که  براساس پیشنهاد انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی مصوب شد بلیت قطار 5 ستاره امسال افزایش نیابد،‌ گفته بود: مطابق تفاهم در سال های قبل بلیت‌های قطارهای 5 ستاره از قیمت‌گذاری معاف بودند اما سازمان حمایت و شرکت راه‌آهن این توافق را نقض کرده و این خدمت مشمول قیمت‌گذاری شد.

وی افزود: در جلسه امروز (30 بهمن 1402) براساس پیشنهاد انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌و‌نقل ریلی مصوب شد تا درخواست افزایش قیمت بلیت قطارهای 5 ستاره مربوط به سال های 1401 و 1402 به ترتیب 25 درصد و 29 درصد در سال آینده اعمال شود. بر این اساس در مجموع 54 درصد به قیمت پایه بلیت های قطارهای 5 ستاره در سال آینده اضافه خواهد شد.

خبر مرتبط
بلیت قطار گران شد/ آخرین وضعیت پیش فروش بلیت اتوبوس برای سفرهای نوروزی

اقتصادنیوز: وضعیت قیمت بلیت قطار و اتوبوس برای سفرهای نوروزی همچنان مورد سوال مسافران است و به تازگی شاهد ابلاغ افزایش قیمت بلیت توسط وزارت راه و شهرسازی بوده ایم.

این در حالی است که راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اعلام این‌که هرگونه افزایش قیمت بلیط‌ قطارهای مسافری از جمله قطارهای 5 ستاره صحت نداشته این ادعا را تکذیب کرد.

میرحسن موسوی، معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در این‌باره گفت: مرجع قانونی تعیین نرخ بلیت قطارهای مسافری، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و شورای عالی ترابری به ریاست وزیر راه و شهرسازی است. از این رو  هرگونه افزایش قیمت بلیط‌ قطارهای مسافری از جمله قطارهای 5 ستاره صحت نداشته و تکذیب می‌شود.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید