سورپرایز ویژه ژاپن برای بازار خودرو/ منتظر نیسان بدون راننده باشید

کدخبر: ۶۳۱۴۶۶
اقتصادنیوز: نیسان موتور قصد دارد تا حدود سه سال دیگر خدمات سواری بدون راننده در مقیاس اندک را در ژاپن به عنوان بخشی از اقدامی برای استفاده از این فناوری برای جبران کاهش تعداد رانندگان تاکسی ارائه کند.
سورپرایز ویژه ژاپن برای بازار خودرو/ منتظر نیسان بدون راننده باشید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نیسان امیدوار است تا سال مالی که از آوریل ۲۰۲۷ شروع می‌شود، خدمات رانندگی خودران سطح چهار را در سه یا چهار منطقه ژاپن ارائه دهد. پیش از این برنامه، این خودروساز آزمایشی را در دومین شهر بزرگ ژاپن یعنی یوکوهاما با ۲۰ مینی ون سرنا در سال‌های آینده انجام خواهد داد.

سازندگان رقیب از جمله هوندا موتور و تویوتا موتور علاقه خود را به خدمات بدون راننده افزایش داده‌اند و این فناوری را در بحبوحه پیری سریع جمعیت ژاپن توسعه می‌دهند.

خبر مرتبط
برنامه فروش ایران‌خودرو لو رفت/ 10 خودرویی که روانه بازار می‌شوند

اقتصادنیوز : ایران خودرو از لیست خودروهایی که در اسفند برای متقاضیان فاکتور می کند، رونمایی کرد. نکته قابل توجه اینکه خبری از محصولات قدیمی در لیست ایران خودرویی ها نیست.

بر اساس گزارش رویترز، هوندا در ماه اکتبر اعلام کرد که در نیمه اول سال جاری یک سرمایه‌گذاری مشترک با جنرال‌موتورز و واحد روبوتاکسی خود کروز راه‌اندازی خواهد کرد زیرا به دنبال راه‌اندازی خدمات سواری بدون راننده در ژاپن در اوایل سال ۲۰۲۶ است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید