تأمین 3 برابری گوشت قرمز

روزانه چند تن گوشت وارد می‌شود؟

کدخبر: ۶۳۱۶۶۲
اقتصادنیوز: به گفته قائم مقام وزیرجهاد کشاورزی انبارها پر از گوشت است و هر ایرانی اگر سه برابر معمول هم مصرف کند کاملا تامین شده است.
روزانه چند تن گوشت وارد می‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی از تامین گوشت قرمز بیش از 3 برابر نیاز کشور خبر داد و گفت: مجموع کالاهای اساسی مورد نیاز شب عید و ماه مبارک رمضان تامین شده و نگرانی وجود ندارد.

به استناد مرکز آمار، سال های 1400 و 1401 سالانه بیش از 17.5 میلیون راس دام یعنی دو برابر رقم استاندارد روانه کشتارگاه‌ها شد که اثرات آن در سال 1402 به صورت کاهش عرضه و افزایش قیمت دیده شد.
 
حدود 70 درصد تامین نهاده دامی وابسته به واردات است که خشکسالی های دو سال اخیر فشار کمبود نهاده بر دامداران را بیشتر کرده بود.
 
خبر مرتبط
قیمت گوشت مرغ ، گوشت قرمز و دام زنده امروز پنجشنبه ۱۰ اسفند 1402/ افزایش قیمت مرغ+ جدول

اقتصادنیوز: امروز قیمت گوشت مرغ روند صعودی را تجربه کرده است و هر کیلوی آن در بازار 56,169 تومان بود که نسبت به روز گذشته رشد 98 تومانی داشته است. قیمت گوشت قرمز منجمد اما بدون تغییر بود.

به گفته مسئولان وزارت جهاد کشاورزی، واردات نهاده در سال جاری بهبود پیدا کرده و بیش از یک میلیون تن نهاده در سامانه بازارگاه آماده عرضه است، دامداران هم از کاهش قیمت نهاده نسبت به نرخ مصوب خبر ‌می‌دهند.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: روزانه 200 تا 300 تن گوشت گوسفندی و گوساله تا پایان ماه رمضان وارد می شود. نیاز کشور به واردات سالانه حدود 100 هزار تن است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید