افزایش تأمین زمین‌های نهضت ملی مسکن+آمار

کدخبر: ۶۳۱۶۶۴
اقتصادنیوز: رئیس هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید گفت: تأمین زمین در طرح نهضت ملی مسکن شهرهای جدید 60 درصد جهش داشت.
افزایش تأمین زمین‌های نهضت ملی مسکن+آمار

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سعید غفوری با اشاره به جهش 60 درصدی تأمین زمین در طرح نهضت ملی مسکن شهرهای جدید اظهار کرد: از آنجایی که شهرهای جدید نقش عمده ای در  طرح نهضت ملی مسکن در کشور برعهده گرفته؛ موضوع تامین زمین برای ساخت واحدهای مسکونی و واگذاری زمین به‌صورت گروهی یا انفرادی برای ساخت و همچنین در قالب طرح جوانی جمعیت را به جدیت در دستور کار خود قرار داده است.

وی یادآور شد: تا ابتدای بهمن امسال زمین 205 هزار و 181 واحد در سطح شهرهای جدید تامین شده بود که این رقم دریک ماه گذشته به 333 هزار و 700 واحد افزایش یافته است.

خبر مرتبط
وضعیت اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن در این استان/چندهزار یزدی خانه‌دار می‌شوند؟

اقتصادنیوز: مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد گفت: ۱۴۰ هزار و ۹۸۹ متقاضی در استان یزد برای طرح نهضت ملی ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد قریب به ۵۶ هزار نفر تأیید نهایی شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه عمده تأمین زمین‌ها به تعداد 128 هزار و 519 واحد طی دو هفته اخیر انجام گرفته است گفت: این اقدام از محل الحاق زمین به محدوده شهرها، تغییر کاربری زمین عمدتا غیر خدماتی، تغییر تراکم‌های ساختمانی و همچنین استفاده ازپتانسیل اراضی داخل محدوده شهرها انجام شده و به عنوان منابع تأمین زمین مورد توجه قرار گرفته است.

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید تاکید کرد: این اقدام بزرگ بدون شک تحرک جدی در واگذاری و ساخت واحدهای طرح نهضت ملی در سطح شهرهای جدید کشور به همراه خواهد داشت.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید