خبر مهم درباره قیمت‌های بلیت نوروزی اتوبوس

کدخبر: ۶۳۱۷۴۲
اقتصادنیوز: رییس اتحادیه شرکت‌های مسافربری از احتمال افزایش نرخ بلیت نوروزی اتوبوس و ارائه درخواست چنین اقدامی خبر داد.
خبر مهم درباره قیمت‌های بلیت نوروزی اتوبوس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، رییس اتحادیه شرکت‌های مسافربری گفت: هنوز نرخ بلیت برای نوروز مشخص نیست اما درخواست افزایش بلیت را داده‌ایم.

احمدرضا عامری در گفت‌وگو با ایلنا درباره وضعیت آمادگی ناوگان اتوبوسی برای سفرهای نوروزی اظهار داشت: حمل و نقل جاده‌ای بیشترین سهم را در جابه‌جایی مسافران دارد بطوریکه در سال‌های گذشته رکورد جابه‌جایی ۴۵ میلیون نفر سفر با ناوگان حمل و نقل زمینی ثبت شده‌است. 

وی ادامه داد: برای نوروز ١۴٠٣ حدود ٧ هزار و ۵٠٠ هزار دستگاه اتوبوس ظرفیت جابه‌جایی مسافران وجود دارد درحالی که در سه سال گذشته این عدد بیش از ١۴ هزار دستگاه اتوبوس بود. 

خبر مرتبط
صدور ویزای کویت برای این گروه از ایرانیان سخت شد

اقتصادنیوز: رییس پیشین اتاق بازرگانی ایران و کویت گفت: کویت هنوز در دادن ویزا به تاجران به ویژه ایرانی سختگیری زیادی دارد.

رییس اتحادیه شرکت‌های مسافربری با بیان اینکه پیش فروش بلیت نوروزی هنوز شروع نشده‌است از احتمال افزایش قیمت بلیت اتوبوس خبر داد و گفت: هنوز نرخ بلیت برای نوروز مشخص نیست اما درخواست افزایش بلیت را داده‌ایم. البته افزایش بلیت اتوبوس برای نوروز موضوع جدیدی نیست و به دلیل موضوع یکسر خالی برگشت اتوبوس‌ها افزایش قیمت صورت می‌گرفت.

وی ادامه داد: سالانه در ایام نوروز به دلیل اینکه اتوبوس از مقصد خالی به مبدا برمی‌گردند یا اینکه در ایام برگشت مسافران اتوبوس‌ها خالی از مبدا به مقصد می‌روند، نرخ بلیت‌ها درصدی افزایش پیدا می‌کند که تقاضا داشتیم امسال هم این افزایش قیمت اعمال شود .

عامری با تاکید براینکه با قیمت دستوری امکان افزایش ظرفیت ناوگان وجود ندارد، افزود: هیچ عددی برای میزان افزایش قیمت بلیت اتوبوس پیشنهاد نداده‌ایم اما هر چه سریع‌تر باید نرخ نهایی بلیت اتوبوس برای نوروز را اعلام کنند. 

وی درباره فروش بلیت اتوبوسی برای مسیرهای خارجی در ایام نوروز اظهار داشت: در حال حاضر بلیت اتوبوس برای مسیر کشورهای ترکیه، ارمنستان، افغانستان، گرجستان و عراق فعال است و مردم می‌توانند نسبت به خرید بلیت اتوبوس برای این مسیرها اقدام کنند که البته نرخ بلیت برای مسیرها هم از نرخ‌های مصوب تبعیت می‌کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید