بی‌توجهی نسبت به قیمت‌ گذاری برنج صدای نماینده را درآورد

کدخبر: ۶۳۲۶۲۳
نماینده آستانه اشرفیه گفت: طبق مصوبه مجلس یازدهم برای اصلاح خرید تضمینی محصولات کشاورزی، شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی وظیفه دارد ۳ ماه قبل از فصل زراعی نسبت به قیمت گذاری محصولات کشاورزی اقدام کند اما این اتفاق درباره برنج رخ نداد.
بی‌توجهی نسبت به قیمت‌ گذاری برنج صدای نماینده را درآورد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ابراهیم نجفی در جلسه علنی امروز با قدردانی از حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی گفت: سیاستگذاری های غلط مشکلاتی را برای کشاورزان گیلانی به وجود آورده است.

وی ادامه داد: طبق مصوبه مجلس یازدهم برای اصلاح خرید تضمینی محصولات کشاورزی، شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی وظیفه دارد ۳ ماه قبل از فصل زراعی نسبت به قیمت گذاری محصولات کشاورزی اقدام کند اما این اتفاق درباره برنج رخ نداد.

نجفی گفت: در این باره مجمع نمایندگان استان گیلان شکایتی با مضمون ترک فعل تنظیم کرده و به کمیسیون اصل نود داده است. وزیر جهاد کشاورزی، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه در سال ۱۴۰۱ فقط برنج را قیمت گذاری کردند و برای سال ۱۴۰۲ اصلا قیمت گذاری نشده است. انتظار می رود هرچه سریع تر این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که چرا خرید تضمینی برنج عمل نمی‌شود؟ افزود:  انتظار می رود که رییس کمیسیون اصل ۹۰ سریعا نسبت به تشکیل جلسه اقدام کرده و اعضای شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی را فرا بخواند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید