علت قطعی بازار فرابورس مشخص شد/ آخرین وضعیت سامانه برای انجام معاملات

کدخبر: ۶۳۳۶۱۹
اقتصادنیوز: طبق اعلام مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، در ۲۴ ساعت گذشته تیم فنی با تمرکز بر رفع مشکل قطعی بازار فرابورس و انتخاب راه‌حل مشخصی که ریسک کمتری داشته باشد بی‌وقفه تلاش های خود را ادامه داده‌اند.
علت قطعی بازار فرابورس مشخص شد/ آخرین وضعیت سامانه برای انجام معاملات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علی حسنی در خصوص رخداد اخیر بازار فرابورس در روز گذشته (۱۹ اسفند ۱۴۰۲) اظهار کرد: ابتدای روز شنبه سرویس SAN Storage زیر ساخت فرابورس متوقف شد، تجهیزات مذکور نقطه اشتراک تمامی ماژول‌های سامانه معاملات بوده که از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و به طور عملی موجب توقف تمامی اجزا سامانه معاملاتی فرابورس شد.

وی افزود: نظر به دریافت نشدن نتیجه مثبت، علی‌رغم کار فنی و تلاش‌های اولیه صورت گرفته‌ در روز شنبه، سامانه به زمان شروع بازار نرسید و این موضوع از کانال های مختلف اطلاع ‌رسانی شد؛ در ادامه نیز با توجه به زمان‌بر بودن مراحل کار قطعی سامانه ادامه پیدا کرد و روز معاملاتی شنبه بدون معامله پایان یافت.

خبر مرتبط
رشد بورس و ریزش فرابورس / بهبود اندک معاملات سهام

اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس رشد کرد و شاخص کل فرابورس ریزش کرد.

حسنی در ادامه تصریح کرد: اکثر ماژول سامانه بالا هستند انتظار می رود در زمان پیشرو، ۱۰۰ درصد سرویس‌ها تکمیل شوند و همچنین نگرانی بابت داده به طور قطع وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در پایان گفت: شرکت مدیریت فناوری ضمن پوزش از تمامی ذی‌نفعان بازار فرابورس، در تلاش است مطابق با پروژه‌های تعریف شده که مراحل تکمیل خود را می‌گذراند از تکرار این گونه موارد جلوگیری کرده و خدمتی پایدار در این حوزه ارائه کند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی