با وام بانک مسکن ۴ متر مسکن بخرید!

کدخبر: ۶۳۳۶۸۱
به‌دنبال افزایش قیمت اوراق حق‌تقدم وام مسکن، با وام خرید ۹۶۰ میلیون تومانی بانک مسکن پس از کسر هزینه خرید اوراق می‌توان ۴ متر خانه در منطقه یک تهران خریداری کرد.
 با وام بانک مسکن  ۴ متر مسکن بخرید!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار سقف وام خرید مسکن از محل اوراق حق‌تقدم (تسه)‌ برای زوجین تهرانی به 800 میلیون تومان و با احتساب وام تعمیر (جعاله) به 960 میلیون تومان است.

در سایر شهرها این وام 320 میلیون تومان است. برای تهیه این تسهیلات، متقاضی (زوج‌ها) باید معادل 2 برابر رقم وام یعنی 1920 برگه اوراق حق‌تقدم وام مسکن (تسه) را خریداری کنند.

بررسی بازار فرابورس نشان می‌دهد متوسط قیمت هر برگه اوراق وام مسکن به حدود 150 هزار تومان رسیده است.

این بدان معناست که متقاضی دریافت وام در شهر تهران باید 288 میلیون تومان هزینه کند. بنابراین مبلغ وام باقیمانده برای متقاضی 672 میلیون تومان خواهد بود.

بر اساس آخرین گزارش مرکزی آمار ایران متوسط قیمت مسکن در شهر تهران در دیماه امسال به حدود 80 میلیون و 600 هزار تومان افزایش یافته است. با توجه به این مسئله، با وام خرید مسکن بانک مسکن تنها می‌توان حدود 8.3 متر خانه در تهران خریداری کرد.

در منطقه یک تهران که متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در آن به حدود 166 میلیون و 400 میلیون تومان افزایش یافته با وام خرید مسکن می‌توان حدود 4 متر مسکن خرید!

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی