فراخوان وزارت اقتصاد/این بخشنامه‌ها را برای توقیف معرفی کنید

کدخبر: ۶۳۳۷۱۴
اقتصادنیوز: وزارت امور اقتصادی و دارایی با صدور فراخوانی از تشکل‌های تولیدی در خواست کرد بخشنامه‌های خلق‌الساعه را معرفی کنند تا اجرای آن متوقف شود.
فراخوان وزارت اقتصاد/این بخشنامه‌ها را برای توقیف معرفی کنید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دبیر هیات مقررات‌زدایی وزارت اقتصاد در نامه‌ای به روسای اتاق‌های بازرگانی، اصناف تعاون و روسای انجمن صنفی کارفرمایی و صمت ایران اعلام کرد: مقررات تنها در صورت ثبت در سامانه ملی قوانین و مقررات نافذ هستند.

در متن این نامه آمده است؛

همان‌طور که مستحضرید؛ بر اساس ماده ۲۴ قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار مصوب ۱۳۹۰.۱۱.۱۶ دولت و دستگاه‌های اجرایی مکلف‌اند به‌منظور شفاف‌سازی سیاست‌ها و ایجاد ثبات اقتصادی، هرگونه تغییر سیاست‌ها، مقررات و رویه‌های اقتصادی را در زمان مقتضی قبل از اجرا، به اطلاع عموم برسانند.

خبر مرتبط
وزارت اقتصاد: دستفروشان مشمول مالیات می‌شوند / باید بدانیم دستفروشان چقدر درآمد دارند

اقتصادنیوز: رییس مرکز ملی بهبود فضای کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: مالیات مشمول دستفروشان هم می‌شود و اساسا چرا دستفروش نباید مالیات بپردازد؟ هر فردی بابت هر میزان درآمد بالاتر از سقف تعیین شده باید مالیات بپردازد

از سوی دیگر بر اساس ماده ۳۰ قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، دستگاه‌های اجرایی مکلف‌اند هرگونه آیین‌نامه، دستورالعمل، بخشنامه یا مقرره خود را بلافاصله در سامانه ملی قوانین و مقررات ثبت نمایند و به اطلاع عموم برسانند و مقررات، تنها در صورت ثبت در این سامانه، نافذ است.

نظر به عزم دولت مبنی بر ایجاد ثبات اقتصادی و پیش‌بینی‌پذیری محیط کسب و کار، آیین‌نامه‌های اجرایی مواد ۲۴ و ۳۰قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، به پیوست، تقدیم می‌شود.

به دلیل اهمیت موضوع و ضرورت نظارت مستمر بر اجرای کامل این دو آیین‌نامه، خواهشمند است به اتحادیه‌ها و تشکل‌های اقتصادی ذیل آن مجموعه ابلاغ فرمایید در صورت مشاهده هرگونه بخشنامه یا دستورالعمل مغایر دو آیین‌نامه پیوست، مستندات مربوطه را در پیام‌رسان‌های بله یا ایتا به شماره ۰۹۳۳۲۳۵۳۱۹۵ ارسال و یا با شماره ۳۹۹۰۴۱۴۲- ۰۲۱ تماس بگیرند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید