سقف اعتبار کارگزاری‌ها به یک چهارم رسید/ کاهش اعتبارات به 40 هزار میلیارد تومان

کدخبر: ۶۳۴۵۶۸
اقتصادنیوز: دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، در نامه‌ای به ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار از کاهش سقف اعتبارات کارگزاری‌ها از 160 هزار میلیارد تومان به 40 هزار میلیارد تومان خبر داده است.
سقف اعتبار کارگزاری‌ها به یک چهارم رسید/ کاهش اعتبارات به 40 هزار میلیارد تومان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم؛ اکثر بانک های طرف قرارداد شرکت های کارگزاری به توقف تخصیص یا کاهش میزان اعتبار اعطایی به شرکت های کارگزاری نموده و در خواست تسویه اعتبارات تخصیص داده شده قبلی را داده اند.

 عظیم ثابت دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، در نامه ای به مجید عشقی، ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار خبر از کاهش سقف اعتبارات کارگزاری ها از 160 هزار میلیارد تومان به 40 هزار میلیارد تومان داده است.

در این نامه آمده است: مطابق مستندات واصله از شرکت های کارگزاری، اکثر بانک های طرف قرار داد این شرکت ها نظیر سامان، تجارت، شهر، ملی و پارسیان به صورت ناگهانی اقدام به توقف تخصیص یا کاهش میزان اعتبار اعطایی به شرکت های کارگزاری نموده و درخواست تسویه اعتبارات تخصیص داده شده قبلی را دارند.

شایان ذکر است بر اساس آخرین اطلاعات در دسترس این کانون، مجموع اعتبارات اعطایی فعلی بانک ها در صنعت کارگزاری حدود 40 همت، مجموع حقوق صاحبان سرمایه شرکت های کارگزاری بر اساس آخرین صورت های مالی حسابرسی شده حدود 39 همت و میانگین ضریت تعباری صنعت کارگزاری حدود 3.9  می باشد. بنابراین صنعت کارگزاری علی رغم داشتن حسن سابقه در تسویه دیون خود به شبکه بانکی کشور، تنها از حدود یک چهارم ظرفیت قانونی خود استفاده نموده است.

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید