بازار داغ گوشت و مرغ یخ‌زده/ مرغ منجمد کیلویی چند؟

کدخبر: ۶۳۴۷۳۳
اقتصادنیوز: افزایش قیمت گوشت و مرغ در بازار در روزهای پایانی سال و آغاز ماه رمضان، عرضه این دو ماده پروتئینی را به بازار افزایش داده و اکنون مرغ منجمد با قیمت هر کیلوگرم ۶۵ هزار و ۷۰۰ تومان عرضه می‌شود.
بازار داغ گوشت و مرغ یخ‌زده/ مرغ منجمد کیلویی چند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران؛ براساس گزارش سازمان جهاد کشاورزی عرضه مرغ و گوشت منجمد تنظیم بازار در استان تهران برای تامین نیاز مردم در آستانه ماه مبارک رمضان و ایام عید از هفته پیش آغاز شده است و در حال حاضر مرغ منجمد با قیمت هر کیلوگرم ۶۵هزار و ۷۰۰ تومان و مرغ گرم نیز با قیمت هر کیلوگرم ۷۶ هزار و ۵۰۰ تا ۸۴ هزار تومان در استان تهران عرضه می‌شود.

به گفته جبرئیل برادری رییس سازمان جهادکشاورزی استان تهران، در مورد تامین مرغ منجمد، ذخیره‌سازی و تدبیر لازم توسط شرکت پشتیبانی امور دام انجام شده و روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن توزیع در استان تهران صورت می‌گیرد.

وی در مورد مرغ گرم نیز اظهار داشت: روزانه ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰ تن مرغ گرم در استان تهران تامین و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

برادری تصریح کرد: فراوانی محصول و تنوع قیمت برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان و شب عید موجب کنترل قیمت و جلوگیری از التهاب در بازار شده است.

وی با بیان این که جوجه‌ریزی در استان تهران از مرز یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن عبور کرده است، گفت: ضریب خودکفایی ما در تولید گوشت مرغ به بالای ۱۰ درصد رسیده است و بخش دیگر نیاز از سایر استان‌ها تامین می‌شود و نگرانی در تامین این محصول وجود ندارد .

برادری در مورد تامین گوشت قرمز نیز اعلام کرد: نیاز استان تهران به گوشت قرمز روزانه ۴۸۰ تا ۵۰۰ تن است که از این میزان ۲۵۰ تن در داخل استان و مابقی نیاز از طریق واردات از سایر استان‌های دارای دام مازاد به صورت دام زنده و از خارج کشور به صورت لاشه تامین می‌شود.

وی افزود: واردات گوشت گوسفندی و گوساله به استان تهران به روزی۱۷۰ تا ۲۰۰ تن رسیده است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید