وزیر راه هشدار گرفت

کدخبر: ۶۳۴۸۹۳
​ اقتصادنیوز : معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور در پی بازدید از فرودگاه بین المللی مهرآباد و گله مندی مردم از برخی موضوعات به وزیر راه و شهرسازی نامه هشداری زد.
 وزیر راه هشدار گرفت

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، احمد اسدیان با اشاره به بازدید اخیر خود از فرودگاه بین­ المللی مهرآباد بیان کرد: این بازدید در راستای احقاق حقوق عامه و رصد و پایش سایت‌­ها و دفاتر فروش بلیت هواپیما در دستور کار این سازمان قرار گرفت که نتایج حاصله مؤید نارسایی­‌ها و مشکلاتی در این حوزه است.

خبر مرتبط
وزیر راه: ساخت هواپیمای داخلی بر عهده وزارت دفاع است

اقتصادنیوز: وزیر راه اعلام کرد که وزارت دفاع ساخت هواپیما را اجرا می کند و نظارت بر ساخت، تولید و طراحی بر عهده سازمان هواپیمایی کشوری است.

وی به برخی از مشکلات از جمله تخلف گرانفروشی در عرضه بلیت اشاره کرد و افزود: این امر منجر به ایجاد نارضایتی در مسافران و سرگردانی آنها شده و علاوه بر آن، تأخیرات مکرر و لغو پروازها در ماه­‌های اخیر، عدم پرداخت جریمه و جبران خسارت از سوی تعدادی از شرکت­‌های هواپیمایی نیز بر نارضایتی مسافران افزوده است.

معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور از ارسال نامه به وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: در این نامه تاکید شده که با توجه به در پیش بودن سفرهای نوروزی باید برنامه­‌ریزی دقیق برای دسترسی عموم اقشار جامعه به خدمات حمل و نقل هوایی مناسب و نیز نظارت بر شرکت­‌های هواپیمایی در عرضه و ارائه بلیت هواپیما انجام شود.

اسدیان به عدم تمکین برخی از شرکت‌های هواپیمایی برای رعایت سقف قیمت مصوب پس از موقوف ­الاجرا شدن رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری اشاره کرد و ادامه داد: در این راستا از وزیر راه و شهرسازی خواسته شده که بر اساس بند «ج» ماده (11) قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور و ماده (42) آیین­ نامه اجرایی قانون مرقوم و به منظور اجرای صحیح قانون و جلوگیری از فروش بلیت خارج از شبکه رسمی «ایجاد بازار سیاه» و مازاد بر ظرفیت هواپیما و همچنین جلوگیری از فروش چارتری و اجباری بلیت هواپیما به همراه محل اقامت شامل مسافرخانه، هتل و ...، نظارت مؤثر بر شرکت­‌های هواپیمایی برای رعایت شیوه­ نامه حقوق مسافر هوایی اعمال شود.

وی تاکید کرد: در این نامه تاکید شده که سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به رفع دغدغه‌­های مطروحه با قید تسریع اقدام و نتایج حاصله را همراه با مستندات مربوط، به این سازمان ارسال کند.

اعمال نظارت روزانه و برنامه­‌ریزی شده بر عملکرد شرکت­‌های هواپیمایی و سامانه­‌های فروش بلیت از طریق انجام بازدیدهای میدانی، نظارت بر عملکرد فرودگاه­‌ها به منظور ارائه تسهیلات و امکانات و خدمات رفاهی مناسب و اطلاع رسانی شیوه نامه حقوق مسافر از طریق نصب بنر، پنل نمایشی و یا از طرق مقتضی دیگر در فرودگاه­‌ها، اتخاذ تمهیدات لازم جهت استفاده از هواپیمای پشتیبان در موارد ابطالی و تاخیر پرواز در ایام نوروز و رسیدگی فوری به شکایات واصله از سوی مسافرین (حضوری، تلفنی، برخط و ...) و ارائه پاسخ مناسب و به­ موقع از جمله پیشنهادات سازمان بازرسی به وزیر راه و شهرسازی است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • اعلام آمار تامین ارز کالاهای اساسی، صنایع و واردات در برابر صادرات از ابتدای سال تاکنون

      اقتصادنیوز: بر اساس بررسی‌ها از ابتدای فروردین سال جاری تا ۲۸ ام مجموعا حدود ۲.۵ میلیارد دلار ارز به گروه‌های مختلف…

    کارگزاری مفید