هتل‌هایی که هستند؛ مسافرانی که نیستند!

کدخبر: ۶۳۵۴۸۸
در آستانه نوروز ۱۴۰۳ برخی فعالان صنفی از خالی‌ماندن هتل‌ها خبر می‌دهند که می‌تواند خبر از نوروزی کم‌رونق برای گردشگری داشته باشد.
هتل‌هایی که هستند؛ مسافرانی که نیستند!

به گزارش اقتصادنیوز روزنامه شرق نوشت: «جمشید حمزه‌زاده»، رئیس جامعه هتل‌داران در اوایل اسفند امسال گفت که هتل‌ها در نوروز ۱۴۰۳ هیچ افزایش قیمتی نخواهند داشت و اتاق هتل‌ها بر اساس قیمت سال ۱۴۰۲ به مسافران و گردشگران نوروزی فروخته می‌شود. متأسفانه هتل‌های کشور امسال نیز همچون سال‌های گذشته متضرر خواهند شد و فقط سه روز اول نوروز ممکن است برخی استان‌های گردشگرپذیر کشور با ضریب اشغال کامل هتل‌ها مواجه شوند.

رئیس انجمن‌های راهنمایان گردشگری درباره وضعیت رزرو هتل‌ها هم گفت: هنوز ظرفیت‌های هتل‌های ایران پر نشده است و به‌صورت مشخص در هفته دوم حتی در شهرهای گردشگرپذیر هنوز به ۵۰ درصد ظرفیت هم نرسیده است. چیزی که داریم می‌بینیم این است که در تعطیلات عید نوروز گردشگرانی را که می‌توانستند در داخل کشور سفر کنند به ترکیه، ارمنستان، امارات و دیگر مقاصد با هزینه‌های قابل‌قبول هدایت کرده‌ایم. هزار‌و ۲۶۰ هتل در کشور داریم که از این تعداد ۶۵ هتل پنج‌‌ستاره، ۱۶۰ هتل چهارستاره و مابقی هتل‌ها یک‌ستاره تا سه‌ستاره هستند و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد فقط شاید برخی هتل‌ها در استان‌های شمالی، کیش و قشم با استقبال بیشتر مسافران نوروزی مواجه شوند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید