برنامه جدید برای میدان نفتی چنگوله/ حفر چاه‌های نفت در دستور کار قرار گرفت

کدخبر: ۶۳۵۹۴۸
اقتصادنیوز: استاندار ایلام گفت: توجه به حوزه نفت و گاز استان نقش مهمی در راستای ایجاد اشتغال و توسعه خواهد داشت.
برنامه جدید برای میدان نفتی چنگوله/ حفر چاه‌های نفت در دستور کار قرار گرفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «حسن بهرام‌نیا» شامگاه چهارشنبه در برنامه زنده تلویزیونی «نام عیدان» مرکز ایلام، با اشاره به انعقاد قرارداد حفر ۱۹ حلقه چاه در میدان نفتی چنگوله در شهرستان مهران، اظهار کرد: ۲۹ اسفندماه قرارداد توسعه میدان نفتی آذر (چنگوله) برای حفر ۱۹ حلقه منعقد شد که در اشتغال‌زایی، توسعه و رونق اقتصاد استان بسیار موثر است.

وی یادآورشد: این استان در حوزه نفت و گاز ظرفیت بالقوه ملی دارد و حدود ۱۱ درصد گاز و پنج درصد منابع نفت درجای کشور از استان ایلام استحصال می‌شود.

استاندار ایلام با اشاره به ظرفیت‌های استان در حوزه انرژی اشاره و یادآور شد: مجوز پتروشیمی دره‌شهر صادر و به زودی کلنگ‌زنی می‌شود و پتروشیمی هلیلان با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

خبر مرتبط
کشف و ضبط ۱۵ قبضه سلاح جنگی از قاچاقچیان در ایلام

اقتصادنیوز: دادستان عمومی و انقلاب استان ایلام از کشف و ضبط ۱۵ قبضه سلاح جنگی از قاچاقچیان سلاح و مهمات در ایلام خبر داد.

بهرام نیا گفت: شرکت ارغوان‌گستر نیز در آستانه افتتاح قرار دارد که این شرکت در جوار پتروشیمی ایلام تامین کننده خوراک پارک پلی‌پروپیلین است که عملیات اجرایی این پارک به زودی آغاز می‌شود.

استاندار ایلام گفت: از همه هم‌استانی‌های عزیز و مردم بزرگوار استان و افراد تاثیرگذار در حوزه اقتصادی تقاضا داریم که با یک‌دلی و هم‌گامی و ید واحد شدن تلاش کنیم از ظرفیت‌های متعدد استان از جمله ظرفیت‌های حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و ظرفیت معدنی و دامداری و کشاورزی استفاده و استان را متحول کنیم.

خبر مرتبط
نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان رهبری مشخص شد

اقتصادنیوز: طبق اعلام رسمی ستاد انتخابات ایلام، حجت الاسلام والمسلمین وعد مرادبیگی به عنوان نماینده مردم استان در مجلس شورای خبرگان رهبری انتخاب شد.

وی با اشاره به تقارن بهار قرآن با بهار طبیعت، اظهار کرد: سال ۱۴۰۳ با فرمایشات مقام معظم‌رهبری با شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» مزین شد.

استاندار ایلام فزود: همه ما و مدیران با نصب‌العین قراردادن فرمایشات مقام معظم‌رهبری و شعار سال ۱۴۰۳ «جهش تولید با مشارکت مردم» باید قدم‌های بلندی برای توسعه و پیشرفت استان برداریم.

وی خاطرنشان کرد: استان ایلام یک استان تاریخی و پرافتخار و مردمان این دیار سلحشور و مقاوم هستند که خداوند به واسطه ویژگی‌های خوب این مردمان، موهبت‌های زیادی به این استان عنایت داشته که بخشی از ظرفیت‌ها بالقوه و برخی بالفعل شده است‌.

استاندار ایلام گفت: با هم‌افزایی بین مردم و مسئولین و سرمایه‌گذاران حوزه‌های مختلف با نصب‌العین قراردادن فرمایشات مقام معظم‌رهبری برای تحقق شعار سال ۱۴۰۳ باید به‌صورت همه‌جانبه تلاش کنیم و در راستای شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» علاوه بر تسهیل‌گری، نقش پشتیبان داشته باشیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید