رکورد مصرف بنزین در اولین روز سال 1403 شکسته شد

کدخبر: ۶۳۵۹۶۱
اقتصادنیوز: معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: مصرف ۱۵۲ میلیون لیتر بنزین در روز ۲۹ اسفند، رکورد مصرف بنزین در کشور شکسته شد.
رکورد مصرف بنزین در اولین روز سال 1403 شکسته شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جلیل سالاری چهارشنبه یکم فروردین که برای بازدید از تاسیسات نفتی و مخابراتی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه شمال به سوادکوه سفر کرد، با اشاره به افزایش مصرف بنزین در روزهای گذشته اظهار کرد: با توجه به اینکه اوج سفرهای نوروزی در استان مازندران اتفاق می‌افتد، باید برای ذخیره سوخت بخصوص بنزین تمهیدات لازم را انجام دهیم. البته همکاران ما بصورت شبانه روزی فعال هستند تا مسافران و شهروندان از نظر سوخت مشکل نداشته باشند.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بیان کرد: در ماه اسفند سه میلیارد لیتر سوخت مایع به نیروگاه‌ها تحویل داده شد؛ همچنین بخاطر ترافیک جاده‌ها در این ایام، تمرکز ما برای ذخیره سازی بنزین و ارسال سوخت در خطوط لوله است.

وی افزود: بنزین سهمیه فروردین خودروهای شخصی به کارت صاحبان خودرو واریز شد و انتظار داریم مسافران از کارت خود برای سوختگیری استفاده کنند و به موازات آن از کارت جایگاه‌ها درخواست سوخت داشته باشند.

سالاری ادامه داد: البته کارت سوخت به میزان کافی در جایگاه‌ها وجود دارد و در جلسه‌ای که با انجمن صنفی جایگاه داران داشتیم برای تأمین شبانه روزی سوخت، برنامه ریزی‌های لازم صورت پذیرفت.

معاون وزیر نفت ابراز امیدواری کرد با توجه به مصرف ۱۵۲ میلیون لیتری سوخت در روز گذشته که یک رکورد محسوب می‌شود، مسافران در مصرف سوخت مدیریت کنند تا این ایام را بدون مشکل سپری نماییم.

خبر مرتبط
فوری/خبر مهم درباره افزایش قیمت بنزین/ شرکت پخش فرآورده‌های نفتی اطلاعیه صادر کرد

اقتصادنیوز: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اطلاعیه‌ صادر کرد؛ اطلاعیه‌ای که طی آن خبر عرضه سوخت با نرخ سوم را شایعه خوانده و تکذیب کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید