سعودی‌ها از همکاری‌های اقتصادی با ایران استقبال کردند

کدخبر: ۶۳۶۰۲۴
اقتصادنیوز: سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جده با «محمد یوسف ناغی» رئیس اتاق بازرگانی جده دیدار و رایزنی کرد .
سعودی‌ها از همکاری‌های اقتصادی با ایران استقبال کردند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در این دیدار سرکنسول ایران در جده بر لزوم برقراری روابط تجاری و اقتصادی ایران و عربستان، اهمیت توسعه همکاری بخش خصوصی و ارتباط اتاق‌های بازرگانی ۲ کشور، ظرفیت‌های فراوان و متنوع استان‌های ایران برای برقراری انواع تبادلات و همچنین ظرفیت‌های فوق‌العاده ایران در زمینه‌های پزشکی و درمانی، گردشگری، مصالح ساختمانی، خدمات فنی مهندسی و غیره، تاکید کرد.

محمد یوسف ناغی، رئیس اتاق بازرگانی جده نیز  ضمن استقبال از توسعه همکاری‌های ایران و عربستان در زمینه‌های مختلف بر اهمیت و اولویت مبادلات اقتصادی و تبادل هیات‌های تجاری ۲ کشور تاکید کرد.

خبر مرتبط
سیگنال مهم از حجاز به اورشلیم/ عربستان در آستانه قطع روابط با اسرائیل؟

اقتصادنیوز: مرکز مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد: اکثریت مردم عربستان توقف فوری روابط کشورهای عربی با این رژیم را ترجیح می‌دهند.

این مقام سعودی با اشاره به اهمیت بندر جده، جایگاه این شهر به عنوان دروازه ورود به مکه مکرمه و مدینه منوره و همچنین هدف‌گذاری ویژه شهر جده بر چهار زمینه گردشگری، لجستیک، آموزش و درمان؛ بر لزوم توسعه روابط اقتصادی، تجاری، علمی و استفاده از ظرفیت های متنوع جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

خبر مرتبط
عربستان سعودی ۴۰ میلیارد دلار در هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کند

اقتصاد نیوز: نیویورک‌تایمز به نقل از سه منبع مطلع گزارش داد که دولت عربستان سعودی قصد دارد بودجه‌ای ۴۰ میلیارد دلاری به سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی AI اختصاص دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید