انگلیس پایتخت مهاجران جهان شد/ آمریکا عقب افتاد

کدخبر: ۶۳۶۱۸۱
اقتصادنیوز: بریتانیا امروز نسبت به آمریکا سهم بزرگ‌تری از ساکنان غیربومی دارد، به‌طوری که از هر شش نفر از ساکنان آن، یک نفر در کشور دیگری به دنیا آمده­ است.
انگلیس پایتخت مهاجران جهان شد/ آمریکا عقب افتاد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، هفته نامه اکونومیست این هفته مساله مهاجرت به بریتانیا را مورد بررسی قرار داده است. از منظر این نشریه، ایده بریتانیا به عنوان یک کشور مهاجر ممکن است دور از ذهن به‌نظر برسد. شهروندان آن پس از اینکه به آن‌ها قول داده شد جریان ورود مهاجران از اروپا شدیدا کنترل می‌شود، در سال 2016 به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند. این هفته سیاستمداران در پارلمان بر سر لایحه‌­ای که ارسال پناهجویان به رواندا را بدون شنیدن درخواست­‌هایشان آسان‌تر می‌­کند وارد بحث شدند.

این کشور به مهاجرانش نیز افتخار نمی‌­کند، درحالی که مکان­‌های دیگر دارای موزه­‌های بزرگ مهاجران هستند؛ یکی از آن‌ها در بندر نیویورک قرار دارد و هر سال میلیون­‌ها گردشگر را به خود جلب می‌کند. اما موزه کوچک مهاجران بریتانیا، در یک مرکز خرید در جنوب لندن میان یک فروشگاه تحفیف‌­دار و کفش فروشی قرار دارد.

با اینحال، بریتانیا امروز نسبت به آمریکا سهم بزرگ‌تری از ساکنان غیربومی دارد، به‌طوری که از هر شش نفر از ساکنان آن، یک نفر در کشور دیگری به دنیا آمده­ است. این سهم درحال افزایش است، چراکه باوجود تلاش برای توقف قایق­‌های مهاجران، دولت محافظه­‌کار درها را برای ورود کارگران، دانشجویان و قربانیان اقتدارگرایی، چون اوکراینی‌­ها باز گذاشته است. در حقیقت تعداد پناهجویان تنها یک موضوع فرعی است؛ سال گذشته کمتر از 30 هزار نفر وارد کانال مانش شدند، درحالی که مهاجرت بلندمدت در سال منتهی به ژوئن 2023 به 1.2 میلیون نفر رسید.

مشروح این گزارش را در اکوایران با تیتر «اکونومیست: بریتانیا بهترین مکان اروپا برای مهاجران است» بخوانید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید