خبر مهم درباره واگذاری بنگاه‌های مازاد بانک‌ها

کدخبر: ۶۳۶۲۵۱
اقتصادنیوز: وزیر امور اقتصادی و دارایی از واگذاری ۷۷ هزار میلیارد تومان بنگاه‌های مازاد بانک‌ها در ۲.۵ سال گذشته خبر داد.
خبر مهم درباره واگذاری بنگاه‌های مازاد بانک‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در برنامه صف اول جمعه شب ۳ فروردین ۱۴۰۳ اظهار داشت: از سال ۱۳۹۴ که قانون واگذاری بنگاه‌های زیر نظر بانک‌ها تصویب شد تا سال ۱۴۰۰ در مجموع ۵۵ همت دارایی مازاد بانک‌ها واگذار شد، ولی در ۲.۵ سال گذشته ۷۷ همت دارایی مازاد بانک‌ها واگذار شد.

وی ادامه داد: آخرین مورد واگذاری هم پتروشیمی شازند اراک بود که توسط یک شرکت زیر مجموعه بانک ملی ایجاد شده بود و در اسفند ۱۴۰۲ به مبلغ ۲۴ همت واگذار شد.وجه آن هم قرار است در سرمایه گذاری جدید و دانش بنیان سرمایه گذاری شود.

خبر مرتبط
حداکثر نرخ سود بانکی ۲۲.۵ درصد باقی ماند

اقتصادنیوز: طبق آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار، به انواع سپرده‌های کوتاه و بلندمدت از پنج درصد تا ۲۲.۵ درصد سود تعلق می‌گیرد.

خاندوزی در مورد مالیات و قانون پایانه فروشگاهی گفت: با تصویب قانون مربوطه ابتدا قرار بود از اردیبهشت ۱۴۰۰ اجرا شود ،ولی چون زیرساخت فراهم نبود از زمستان ۱۴۰۲ آغاز شد و در این مدت ۳ ماه تاکنون ۱۱۷ هزار شرکت به سامانه مودیان مالیاتی متصل شده اند، زیرا بنا شد ابتدا شرکت‌هایی که میزان فروش آنها در ۶ ماه سال بالای ۱۸ میلیارد تومان باشد به سامانه مودیان وصل شوند، البته ۹ میلیون کارپوشه فعال در سامانه مودیان ایجاد کردیم.

وزیر اقتصاد اظهار امیدواری کرد که امسال همه مودیان به سامانه جامع بپیوندند. امسال تعداد بیشتری می پیوندند و تا آخر دولت ۱۳ همه مودیان به سامانه جامع مالیاتی ملحق می شوند و رابطه مودی و ممیز مالیاتی به حداقل می رسد و از فساد هم جلوگیری می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید