درخواست مهم برای حذف قیمت گذاری دستوری لاستیک

کدخبر: ۶۳۶۴۷۲
اقتصادنیوز: سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر گفت: در تلاش هستیم تا مسؤولان را متقاعد کنیم که قیمت گذاری دستوری را حذف کنند. زیرا به دلیل تورم این شیوه قیمت گذاری برای صنعت فرساینده است.
درخواست مهم برای حذف قیمت گذاری دستوری لاستیک

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر در گفت‌وگویی به نقد قیمت‌گذاری دستوری تایر پرداخت و گفت: هر دفعه که مواد اولیه می‌خریم قیمت نسبت به دفعه قبلی که خرید کرده‌ایم، متفاوت شده است در این شرایط ثابت نگه داشتن قیمت فروش امکان پذیر نیست. در واقع به دلیل تورم قیمت مواد اولیه و نهاده‌های تولید قیمت تایر به صورت مستمر افزایش می‌یابد اما قیمت گذاری دستوری باعث می‌شود که قیمت کالای نهایی به صورت پلکانی تغییر کند.

به نقل از مهر تنها افزود: برای تغییر قیمت نیز مدت‌ها باید دوندگی و نامه نگاری با سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان داشته باشیم. از سویی دیگر با توجه به وضعیت خرید مواد اولیه، مستنداتی که ارائه می‌کنیم برای چند ماه قبل است و به روز نیست.

خبر مرتبط
برنامه جدید سازمان صمت برای بازار لاستیک و لوازم یدکی

اقتصادنیوز: ​سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به تشکیل پرونده بیش از ۴۸۰ میلیارد تومانی تخلف روغن موتور در تهران، گفت: نظارت بر بازار لوازم یدکی خودرو لاستیک تشدید شده و طرح ویژه نظارتی ایام نوروز و ماه مبارک رمضان از ۱۵ اسفند ماه تا ۲۴ فروردین اجرا خواهد شد.

او ادامه داد: همین بررسی‌ها هم چند وقتی طول می‌کشد که در نهایت منجر می‌شود قیمت فروش نسبت به قیمت تولید عقب تر باشد و نمی‌توانیم سود عادلانه درج شده در قانون را به سهامدار تضمین کنیم و در نهایت جاذبه صنعت برای جلب سهامدار کم می‌شود.

تنها گفت: در تلاش هستیم تا مسؤولان را متقاعد کنیم که قیمت گذاری دستوری را حذف کنند. زیرا به دلیل تورم این شیوه قیمت گذاری برای صنعت فرساینده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید