نیم قرن با اقتصاد ایران؛ 7 فروردین

ضرب‌الاجل برای کارمندان متخلف/ پرونده تخلف کارمندان خارج از نوبت رسیدگی می‌شود

کدخبر: ۶۳۶۶۴۷
اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران»تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از وضعیت اقتصادی ایران دست پیدا کنیم.
ضرب‌الاجل برای کارمندان متخلف/ پرونده تخلف کارمندان خارج از نوبت رسیدگی می‌شود

نگاه روندی این مزیت را دارد که تاثیر اقتصاد بر سایر موضوعات جامعه ایرانی و تاثیر گرفتن اقتصاد از آنها را بتوانیم در یک مجموعه تجزیه و تحلیل کنیم و همچنین پاسخ به چراهای وضعیت کنونی اقتصادی داشته باشیم. اکنونِ اقتصاد ما محصول تلاش ها و تصمیم گیری ها در دهه های گذشته است. امسال در این پروژه سال های 1394،1384،1374،1364،1354 از هر دهه انتخاب شده است.

در سال 1403، اقتصادنیوز در «نیم‌قرن با اقتصاد ایران» با استفاده از اخبار و گزارش‌های روزنامه‌های «اطلاعات» و «دنیای اقتصاد» هر روز روایتی اختصاصی از اقتصاد ایران و جهان تقدیم مخاطبان می‌شود.

هفتم فروردین 1354؛بهره‌برداری از جاده سوم به تاخیر افتاد

مهلت اول مقاطعه‌کار جاده سوم پایان یافت. قرار بود این مقاطعه‌کار پیش از پایان سال 53 قسمتی از جاده سوم را برای عبور و مرور آماده کند و تحویل دهد، اما نتوانست تعهدش را به موقع عملی سازد.

مهلت دوم این شرکت در خردادماه آینده تمام می‌شود اما به نظر نمی‌رسد مقاطعه‌کاری در پایان این مهلت هم بتواند جاده سوم را آماده کند، از همین رو شهرداری هم که به مردم وعده داده بود جاده سوم در پایان خرداد سال 54 آماده بهره‌برداری خواهد بود، نخواهد توانست به وعده خویش جامه عمل بپوشاند.

با افزایش روزافزون حجم ترافیک تهران لزوم ایجاد سرعت عمل در کارهای جاده‌سازی نهایت ضرورت را دارد، ولی میزان سرعت عملیات راه‌سازی در تهران از افزایش تراکم ترافیک به مراتب کمتر است و به همین علت هر روز گره ترافیک تهران کورتر می شود.

تراکم کالا در بنادر کاهش یافت

در اسفندماه گذشته 328 هزار و 524 تن کالا از بندر خرمشهر بارگیری و به مراکز مصرف ارسال شد.

316 هزار و 124 تن از این مقدار کالا به وسیله کامیون، هفت هزار و نهصد تن به وسیله قطار و چهار هزار و پانصد تن به وسیله کامیون های شهری و گاراژهای محلی حمل شد که از گاراژها با کامیون‌ها به مراکز مصرف ارسال شده است.

گزارش‌های رسیده از خرمشهر حاکی است که عملیات تخلیه و بارگیری بدون وقفه و یا حتی کاهش در تمام ایام عید ادامه داشته و قسمت مهمی از کالاهای رسیده بارگیری و به خارج از بندر حمل شده است.

گزارش های رسیده همچنین حکایت از آن دارد که به‌طور کلی بحران تراکم بالا در بنادر خرمشهر و شاهپور مرتفع شده است و با همکاری همه‌جانبه سازمان‌ها و موسسات مربوط که به وسیله نماینده دولت زمینه آن فراهم شده بازده تخلیه و بارگیری تا حد چشمگیر و بی سابقه‌ای افزایش یافته است.

هفتم فروردین 1364؛ به پرونده کارمندان متخلف خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد

به موجب دستور دادستان کل کشور به پرونده کارمندان متخلف در دادگاه‌های انقلاب اسلامی خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد.

براساس این گزارش، آیت‌ا... صانعی دادستان کل کشور از محاکم دادسراهای انقلاب اسلامی سراسر کشور خواست به منظور تعیین تکلیف کارمندان تحت تعقیب کیفری و جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از تاخیر در رسیدگی به پرونده این قبیل افراد که متوجه بیت‌المال می شود و نیز به موجب تقاضاهای مکرر هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری وزارتخانه‌ها و سازمان‌های وابسته به دولت، به پرونده‌های کارمندان متخلف در دادگاه های انقلاب خارج از نوبت رسیدگی کنند و ضمن تسریع در اظهارنظر نهایی نتیجه اقدامات انجام‌شده را به وزارتخانه و هیات‌های مربوطه اعلام دارند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید