بازار گوشی هوشمند رونق گرفت/ هوش مصنوعی به فریاد رسید

کدخبر: ۶۳۷۳۷۸
اقتصادنیوز: پیش بینی می شود با بکارگیری هوش مصنوعی مولد در محصولات جدید، فروش جهانی تلفن هوشمند، سه درصد افزایش پیدا کند.
بازار گوشی هوشمند رونق گرفت/ هوش مصنوعی به فریاد رسید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، داده های پیشین شرکت تحقیقاتی «کانترپوینت ریسرچ» نشان داد فروش جهانی تلفن هوشمند در سال ۲۰۲۳، بیش از چهار درصد کاهش پیدا کرد که تحت تاثیر عدم تمایل مصرف کنندگان به هزینه در شرایط اقتصادی نامطمئن بود. اما اکنون این شرکت تحقیقاتی، رشد سه درصدی فروش جهانی تلفن های هوشمند در سال میلادی جاری را پیش بینی کرده است. بازارهای نوظهور مانند هند، خاورمیانه و آفریقا، پیشرانهای بزرگ رشد برای بازار تلفن هوشمند به خصوص در بخش گوشی‌های پایین رده هستند.

انتظار می‌رود فروش بخش گوشی‌های پایین رده پس از افت در سال ۲۰۲۳، امسال ۱۱ درصد رشد کند که تحت تاثیر تقاضای فزاینده در مناطق کارائیب و آمریکای لاتین خواهد بود.

خبر مرتبط
دولت آمریکا از اپل شکایت کرد/ آیفون داران خوشحال شدند

اقتصادنیوز: آمریکا با هدف افزایش رقابت برای آیفون و حمایت از شرکت‌های کوچکتر که اپلیکیشن‌هایشان با این دستگاه محبوب کار می‌کنند، علیه اپل شکایت کرده است.

طبق گزارش کانترپوینت، این بخش که شامل گوشی‌هایی با قیمت بین ۱۵۰ تا ۲۴۹ دلار است، از کاهش تورم در مناطقی مانند آفریقا و ثبات ارزهای ملی، سود خواهد برد. رقابت فزاینده بین شرکتهای چینی مانند اوپو، ویوو و شیائومی به همراه بهبود تقاضا برای دستگاههای آی تی، هم به رشد این بخش کمک خواهد کرد.

بخش گوشی‌های گران قیمت بین ۶۰۰ تا ۷۹۹ دلار، هم ۱۷ درصد رشد خواهد کرد. معرفی فناوری هوش مصنوعی مولد و محبوبیت گوشی‌های تاشو، تقاضای خرید در این بخش را تحریک خواهد کرد. اپل و هواوی هم احتمالا برندهای برنده در بازار گوشی‌های بالا رده خواهند بود.

تقاضای ثابت برای آیفون به خصوص در بازارهای نوظهور، به نفع اپل خواهد بود و در عین حال، انتظار می‌رود هواوی حضور قوی خود را در بازار چین حفظ کند. رقابت از سوی هواوی، به افت ۲۴ درصدی فروش آیفون در چین در ۶ هفته نخست سال ۲۰۲۴، منجر شد.

بر اساس گزارش رویترز، در این بین، اپل مشغول مذاکره برای یکپارچه کردن موتور هوش مصنوعی جمنای گوگل در آیفون است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید