رکورد بی‌سابقه مصرف بنزین/هشدار شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی

کدخبر: ۶۳۷۵۸۱
اقتصادنیوز: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران درباره روند افزایشی مصرف سوخت در کشور هشدار داد.
رکورد بی‌سابقه مصرف بنزین/هشدار شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، جعفر سالاری‌نسب افزود: در روز شنبه (یازدهم فروردین‌ماه) ۱۳۰ میلیون لیتر بنزین در کشور توزیع شده است که این عدد در مقایسه با مدت مشابه پارسال (یازدهم فروردین‌ماه ۱۴۰۲) با ۱۱۰.۱ میلیون لیتر، ۱۸ درصد افزایش یافته است.  

وی تأکید کرد: به طور میانگین از ابتدای نوروز امسال تاکنون (یکم تا یازدهم فروردین‌ماه) ۱۲۱ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بنزین در کشور توزیع شده است که این عدد در مقایسه با مدت مشابه پارسال با ۱۱۴.۵ میلیون لیتر، ۷.۲ میلیون لیتر معادل ۶.۲ درصد افزایش یافته است.

خبر مرتبط
مصرف بنزین نوروزی کاهش یافت/ توزیع 115 میلیون لیتر بنزین در روز سوم فروردین

اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: حدود ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین در روز سوم فروردین‌ توزیع شد. این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳.۸ درصد کاهش یافته است.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با هشدار درباره روند افزایشی مصرف سوخت در کشور، از هم‌وطنان خواست با مدیریت مصرف سوخت و رعایت موارد مربوط به مصرف بهینه، کارکنان این شرکت را در سوخت‌رسانی مطلوب به هموطنان یاری کنند.

در روز ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۲ (آخرین روز پارسال)، بیش از ۱۵۲ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد که این عدد رکوردی بی‌سابقه‌ در مصرف بنزین سراسر کشور به‌شمار می‌آید.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید