براساس اعلام دفتر آیت‌الله سیستانی

مقایسه فطریه 1402 و 1403/ فطریه برنج ایرانی چقدر است؟

کدخبر: ۶۳۷۶۷۰
اقتصادنیوز: مقایسه فطریه اعلام شده دفتر آیت الله سیستانی، مرجع تقلید شیعیان در سال 1402 و 1403، حکایت از کاهش فطریه برنج ایرانی و افزایش فطریه آرد دارد.
مقایسه فطریه 1402 و 1403/ فطریه برنج ایرانی چقدر است؟

به گزارش اقتصادنیوز، با نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه رمضان و در آستانه فرا رسیدن عید سعید فطر، دفاتر مراجع تقلید میزان فطریه را برای مقلدین خود اعلام می کنند. امسال هم آیت‌الله سیدعلی سیستانی اولین مرجع تقلیدی است که میزان فطریه را اعلام کرده است.

دفتر این مرجع تقلید در اطلاعیه‌ای در این باره آورده است: «از آنجا که میزان زکات فطره برای هر فرد سه کیلوگرم است، مبلغ آن برای فطریه بدل از آرد هفتاد (۷۰) هزار تومان و برای فطریه بدل از برنج ایرانی صد و هشتاد (۱۸۰) هزار تومان و فطریه بدل از برنج غیر ایرانی، صد و بیست (۱۲۰) هزار تومان تعیین شده است.»

خبر مرتبط
فوری/ مبلغ فطریه 1403 اعلام شد+ جزئیات

اقتصادنیوز: دفتر آیت الله سیدعلی سیستانی، مرجع تقلید شیعیان مبلغ فطریه سال 1403 را اعلام کرده است.

این در حالیست که در رمضان سال 1402، دفتر آیت الله سیستانی مبلغ فطریه را بدین ترتیب اعلام کرده بود: «میزان زکات فطره برای هر فرد سه کیلوگرم است، مبلغ آن برای فطریه بدل از آرد شصت (۶۰) هزار تومان و برای فطریه بدل از برنج ایرانی  سی صد و شصت (۳۶۰) هزار تومان و فطریه بدل از برنج غیر ایرانی، صد و پنج (۱۰۵) هزار تومان تعیین شده است.»

بدین ترتیب میزان فطریه اعلام شده توسط آیت الله سیستانی، برای آرد در سال 1403 با افزایش 10 هزار تومانی همراه شده است. اما این میزان برای برنج ایرانی پایین آمده و کاهش 180 هزار تومانی را تجربه کرده است.

همچنین فطریه برنج غیرایرانی افت 15 هزار تومانی را در پیش گرفته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید