آخرین خبر درباره واریز مستمری مددجویان بهزیستی/ پرداخت عیدی به کجا رسید؟

کدخبر: ۶۳۸۵۳۹
اقتصادنیوز: عیدی خانواده مددجویان کمیته امداد و بهزیستی که 5 نفر باشند، حدود 2 میلیون تومان است که هنوز پرداخت نشده است.
آخرین خبر درباره واریز مستمری مددجویان بهزیستی/ پرداخت عیدی به کجا رسید؟

به گزارش اقتصادنیوز، مستمری مددجویان بهزیستی در سال 1403 افزایش 30 درصدی داشت و یک مددجوی بهزیستی و کمیته امدادکه در سال گذشته حدود ۷۰۰ هزار تومان دریافتی داشته است، امسال ۹۱۰ هزار تومان و یک خانواده دو نفره حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافت خواهد کرد.

در حال حاضر ۹۶ درصد مددجویان کمیته امداد در پنج دهک پایین قرار دارند و حدود ۲ میلیون و ۳۶۲ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد خمینی (ره) هستند که ۸۷ درصد آنها در سه دهک پایین و ۹۶ درصد در پنج دهک پایین قرار دارند.

خبر مرتبط
آخرین جزئیات از مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد+ جدول زمان پرداخت

اقتصاد نیوز : ۳۰ درصد افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در سال ۱۴۰۳ تائید شد.

این در حالیست که اخیرا عیدی ممدجویان بهزسیتی و کمیته امداد پرداخت نشده است، موضوعی که واکنش سید کریم حسینی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی را در پی داشت.

حسینی با اشاره به عدم پرداخت عیدی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) به تسنیم گفت: «کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی در اولین جلسه کمیسیون که در هفته آینده برگزار می‌شود، علت عدم پرداخت عیدی تحت پوششان کمیته امداد و بهزیستی را پیگیری خواهد کرد. به همین منظور از مسئولان مربوطه از جمله وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور دعوت به عمل خواهد آمد تا در جلسات کمیسیون حضور یافته و توضیحی درباره دلایل عدم پرداخت عیدی مدد جویان کمیته امداد و بهزیستی به اعضا ارائه دهند.»

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه عیدی یک خانواده 5 نفره حدود 2 میلیون تومان است، اظهار کرد: «این خانواده‌ها برای هزینه کرد این میزان دریافتی در شب عید برنامه ریزی کرده بودند که با عدم پرداخت بسیاری از آنها در این شرایط اقتصادی دچار مشکل شده‌اند.»

حسینی با بیان اینکه پرداختی سازمان‌های حمایتگر به این اقشار رقم ناچیزی است، گفت: «پرداخت مستمری و حمایت از اقشار ضعیف و آسیب پذیر باید اولویت نهادهای مربوطه باشد، لذا مجلس به عنوان نهاد نظارتی موضوع عدم پرداخت عیدی به مددجویان را پیگیری خواهد کرد.»

عیدی مددجویان به میزان یک مستمری ماهانه است که در سال 1401 میزان مستمری حدود 500 هزار تومان بود و متاسفانه عیدی مددجویان در سال 1402 نیز حدود 250 هزار تومان به میزان نصف یک مستمری واریز شد.

این در حالیست که بر اساس جدول زمان بندی جدید واریزی های جدید که از ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۳ انجام خواهد شد، جزئیات این واریز در جدول زیر نمایش داده شده است.

جدول-زمانبندی-پرداخت-یارانه-و-مستمری

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی