یک اقتصاددان: بعید می‌دانم تیم اقتصادی دولت به خود نمره قبولی دهد

کدخبر: ۶۳۸۸۵۰
اقتصادنیوز: یک اقتصاددان درباره عملکرد تیم اقتصادی دولت رئیسی اعلام کرد: «این عملکرد مطابق با وعده‌هایی که رئیسی در ابتدای آغاز به کار دولتش داده بود، نبوده است و اگر بخواهند براساس این وعده‌ها ارزیابی کنند، بعید می‌دانم که خودشان نیز نمره قابل قبولی را ارائه دهند.
یک اقتصاددان: بعید می‌دانم تیم اقتصادی دولت به خود نمره قبولی دهد

به گزارش اقتصادنیوز دکتر کامران ندری اقتصاددان و استاد دانشگاه امام صادق به روزنامه هم میهن گفت: دولت مدعی بوده است شوک‌ها در اقتصاد ایران تاثیرگذار نیست اما در این مدت شاهد آن بودیم که هر واکنشی از ناحیه آمریکا و متحدان آن، بلافاصله بازخوردی در اقتصاد ایران به‌خصوص در بازار ارز و سکه و طلا دارد. مهمتر اینکه دولت قادر نبوده است آن را کنترل کند.»

 
او در پاسخ به این پرسش که آیا در شرایط کنونی لازم است وزیر اقتصاد یا هر فرد دیگری از بدنه اقتصادی ایران تغییر کند؟ گفت:‌ «بعید می‌دانم این اتفاق رخ دهد و معتقدم تاثیری نیز نخواهد داشت. بعید می‌دانم که دولت فردی بهتر از وزیر اقتصاد کنونی بتواند جایگزین کند. این نقد به دولت وارد است که نتوانسته افراد مناسبی را انتخاب کند و این نگرانی وجود دارد که اگر وزیر اقتصاد تغییر کند، ممکن است فرد جایگزین صلاحیتش از افراد فعلی پایین‌تر باشد.»

او معتقد است جای تاسف دارد که امروز کسی تمایل ندارد ریال را حفظ کند، برای همین امروز رشد نقدینگی کاهش یافته و عدد نقدینگی افزایش یافته است. این روند طبیعی است زیرا رشد نقدینگی برای این است که تقاضا برای آن وجود دارد. این نگرانی نسبت به آینده وجود دارد که انتظار تورمی اوج گرفته است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی