افزایش ذخایر ارزی و طلای چین

کدخبر: ۶۳۸۹۸۰
اقتصادنیوز: بانک مرکزی چین اعلام کرد این کشور در طول دو سال گذشته تلاش کرده تا دارایی‌های ارزی و ذخایر طلای خود را نسبت به گذشته افزایش دهد ، به طوری که ذخایر ارزی به سه تریلیون و ۲۴۶ میلیارد دلار رسیده و ذخایر طلا هم به ۷۲ میلیون و ۷۴۰ هزار اونس افزایش یافته است.
افزایش  ذخایر ارزی و طلای چین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، بر همین اساس اداره ارز دولتی چین امروز (یکشنبه ۱۹ فرودین) در یک بیانیه اعلام کرد که ذخایر ارزی این کشور تا پایان مارس سال ۲۰۲۴، به سه تریلیون و ۲۴۶ میلیارد دلار رسیده است که نسبت به ماه گذشته ۱۹ میلیارد و هشت میلیون دلار افزایش یافته است.

بانک مرکزی چین هم در یک گزارشی اعلام کرد که ذخایر طلای این کشور در پایان ماه مارس به ۷۲ میلیون و ۷۴۰ هزار اونس طلای رسیده که نسبت به ماه گذشته ۱۹ هزار اونس طلا افزایش داشته است.

ارزش ذخایر طلای چین در پایان ماه مارس از ۱۴۸ میلیارد و ۶۴۰ میلیون دلار در پایان فوریه به ۱۶۱ میلیارد و ۷۰ میلیون دلار رسیده است.

این بیانیه‌های در حالی مطرح شده است که یوان نسبت به دلار آمریکا در ماه مارس ۰.۴۷ درصد کاهش یافته و این ارز آمریکایی در ماه گذشته نسبت به سایر ارزهای جهانی ۰.۳۱ درصد افزایش یافته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی