فرصت دو ماهه مجلس برای بررسی یک پرونده مهم

کدخبر: ۶۳۹۱۸۷
اقتصادنیوز: در حالی که حدود دو ماه به پایان این دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است که اخیراً گزارش تحقیق تفحص از اتاق بازرگانی در نوبت صحن قرار گرفته و اگر در این بازه گزارش قرائت نشود ممکن است این گزارش مهم از اعتبار ساقط شود.
فرصت دو ماهه مجلس برای بررسی یک پرونده مهم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم؛ اخیراً کمیسیون اقتصادی مجلس، گزارش تحقیق و تفحص از شستا و اتاق بازرگانی را بررسی و به تصویب رساند تا نتایج تحقیق و تفحص برای در صف قرائت در صحن مجلس شورای اسلامی قرار بگیرند.

این دو گزارش اهمیت بسیار بالایی دارند. به ویژه گزارش تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی که در سال گذشته حاشیه‌های بسیاری داشت. با توجه به حساسیت پیش آمده برخی ادعاهایی را نیز در خصوص تخلفات مالی مطرح کردند که نیاز به شفاف‌سازی دارد.

 انتظار می‌رفت که گزارش تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی با توجه به اهمیت آن، مدت‌ها قبل به صحن مجلس شورای اسلامی برسد. علت این حساسیت زمانی این است که مدت کوتاهی به پایان مجلس باقی مانده است و اگر ظرف حدود یک ماه و نیم آینده این گزارش در نوبت قرائت در صحن علنی قرار نگیرد، عملا در مجلس آینده از اعتبار خواهد افتاد.

این در حالی است که دو گزارش تحقیق و تفحص می‌تواند اطلاعات خوبی در خصوص تخلفات احتمالی و وضعیت شرکت شستا و اتاق بازرگانی در بخش‌های مختلف ارائه کند. بنابراین این انتظار وجود دارد تا مجلس شورای اسلامی در روزهای باقی مانده گزارشات تحقیق و تفحص را در دستور کار خود قرار دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی