پیش‌بینی بورس فردا 21 فروردین ماه 1403

کدخبر: ۶۳۹۳۱۴
اقتصادنیوز: بازار بورس تهران در روز جاری و با رشد بیش از 19 هزار و 900 واحدی کار خود را تمام کرد.
پیش‌بینی بورس فردا 21 فروردین ماه 1403

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، ارزش معاملات در روز جاری در بازار بورس تهران به رقم بیش از 5 هزار و 400 میلیارد تومان رسید و این رقم برای ماه های اخیر بازار سرمایه یک رقم نسبتا ثباتی شده است.

میانگین ارزش معاملاتی در فروردین ماه سال گذشته (1402) برای فروردین ماه ارقامی بالاتر از 9 هزار میلیارد تومان بود اما برای بازار این روزها (فروردین ماه 1403) این رقم به زحمت به عدد 3 هزار میلیارد تومان می‌رسد.

روز یکشنبه در بازار بورس شاهد خروج سنگین پول از صندوق‌های طلا بودیم که نشان می داد بازار تمایل خرید در این قیمت‌ها را ندارد.

اما خبری که در یکی دو روز گذشته منتشر شده است گویای این موضوع است که نخستین خزانه غیربانکی طلا در بازار سرمایه آغاز به کار کرده است، تا حجم موجودی طلا در خزانه‌های بورس کالای ایران از ۶ تن عبور کند. گفته می‌شود که با فعالیت صندوق های سرمایه گذاری طلا، قراردادهای آتی، آپشن و گواهی سپرده کالایی، زنجیره ای از ابزارهای مالی مبتنی بر طلا در بورس کالای ایران در اختیار سرمایه گذاران قرار دارد و نیم میلیون نفر به طور مستقیم یا غیرمستقیم از طریق صندوق‌های طلا در بازار گواهی سپرده شمش طلا مشارکت دارند. 

خبر مرتبط
تکلیف رییس جدید سازمان بورس مشخص شد/ عشقی در بورس ابقا شد

اقتصادنیوز: مجید عشقی برای دومین دوره در مقام ریاست سازمان بورس ابقا شد.

گروه فلزات اساسی نیز امروز با ارزش معاملاتی نزدیک به 231 میلیارد تومانی در جایگاه دوم ایستاد بهتر است این موضوع را این طور گفت که گروه فلزات اساسی چند مدتی است که ارزش معاملاتی خوبی را به خود نمی بیند و در مقابل گروه خودرویی و بانکی چند روزی مورد استقبال قرار گرفتند اما در نهایت در روز جاری ارزش معاملاتی این دو گروه خودرویی و بانکی با کاهش همراه شد و به جایگاه دوم و سوم تنزل پیدا کردند.

اما از ایران خودرو خبر می رسد که  این شرکت  در اولین طرح فروش فوق العاده وانت آریسان 2 را در دسترس متقاضیان قرار داد. متقاضیان وانت آریسان 2 از امروز (20 فروردین 1403) تا زمان تکمیل ظرفیت می‌توانند با مراجعه به نمایندگی‌های ایران خودرو نسبت خریداری این خودروی تجاری سبک اقدام کنند.

شورای عالی بورس در نشست امروز خود که به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، پس از استماع گزارش عملکرد ۳۰ ماهه حضور مجید عشقی در سازمان بورس، با اتفاق آرا ریاست عشقی را بر سازمان بورس و اوراق بهادار برای دوره دوم به تصویب رساند.

 شورای عالی بورس به ریاست «احسان خاندوزی»، وزیر امور اقتصادی و دارایی بعدازظهر امروز «دوشنبه ۲۰ فروردین ماه» با تشکیل جلسه، با پیشنهاد اعضا مبنی بر تمدید حکم ریاست سازمان بورس برای دوره ۳۰ ماهه دوم موافقت کرد.

 

بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران 

در جریان معاملات روز جاری در بازار بورس اوراق بهادار تهران شاخص کل بورس با رشد بیش از 19 هزار  و 900 واحدی کار را تمام کرد تا محدوده تکنیکالی 2.2 میلیون واحدی برای شاخص کل به عنوان یک سطح حمایتی عمل کند. (البته که این سطح بیش از 6 ماه به عنوان یک محدوده مقاومتی برای شاخص کل بورس تهران بود).

با این حال به‌نظر می‌رسد که بازار بورس تهران بتواند روزهای خوبی را در پیش داشته باشد تا کمی از افت‌های بازار برای سال 1402 جبران شود.

در صورتی که شاخص کل یک بار دیگر به محدوده 2.5 میلیون واحدی برسد بازهم سرمایه گذاران بازار سرمایه نسبت به سایر دارایی‌هایی دیگر عقب‌تر هستند چرا که زمان (با ارزش ترین دارایی این جهان) را از دست داده‌اند، برای جبران این موضوع بازار باید سرعت بیشتری را برای جبران افت‌های سال گذشته از خود نشان دهد.

کل

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی