آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن در این نقطه تهران/ خبر مهم برای متقاضیان

کدخبر: ۶۴۰۷۰۶
اقتصادنیوز: درحالی آبا‌ن‌ گذشته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از منتفی شدن انتقال اجباری جابجایی تعدادی از متقاضیان نهضت ملی مسکن اسلام‌شهر به رباط‌کریم خبر داده بود که با گذشت حدود ۵ ماه خبری از تامین زمین نیست.
آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن در این نقطه تهران/ خبر مهم برای متقاضیان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم؛ اوایل آبان‌ماه سال گذشته اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران با ارسال پیامکی به‌شرح زیر از عدم تأمین زمین مناسب نهضت ملی مسکن در اسلام‌شهر و انتقال متقاضیان این طرح به رباط‌کریم خبر داده بود؛

«متقاضی محترم طرح نهضت ملی مسکن، با عنایت به عدم تأمین اراضی مناسب در شهرستان اسلام‌شهر و با توجه به وجود ظرفیت خالی در شهرستان مجاور به شهرستان رباط‌کریم انتقال داده می‌شوید. متقضی است در صورت عدم تمایل به ساماندهی در شهرستان مذکور جهت انصراف حداکثر تا تاریخ 1402/08/30 به اداره راه و شهرسازی اسلام‌شهر واقع در شهرک قائمیه مراجعه کنید، اداره کل راه و شهرسازی استان تهران»

 اداره‌کل راه و شهرسازی تهران در خصوص ارسال پیامک مذکور اعلام کرد: 5500 نفر از متقاضیان نهضت ملی مسکن در جنوب غرب تهران یعنی اسلام‌شهر و رباط‌کریم تأییدیه نهایی شده‌اند. بر این اساس در اسلام‌شهر در پروژه شهید همت پلاک عدل‌آباد ساخت 2680 واحد، در پروژه شهید سلیمانی پلاک واوان 800 واحد و در پروژه شهید کلانتری پلاک ملک‌آباد 770 واحد آغاز شده است. از 5500 متقاضی واجد شرایط ساخت 4250 واحد آغاز شده و مابقی واحدها یعنی 1250 واحد در بازارک رباط‌کریم جانمایی شده است.

روشن مدیر روابط عمومی راه و شهرسازی استان تهران نیز در این باره با بیان این‌که ظرفیت سایت بازارک رباط‌کریم 5380 واحد است، گفت: این سایت حدود 12 کیلومتر با اسلام‌شهر فاصله دارد. از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع داده‌ایم که در کدام پروژه قرار دارند و ارسال پیامک نیز با همین هدف انجام شده است.

در ادامه اما مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از منتفی شدن جابه‌جایی متقاضیان نهضت ملی مسکن از اسلام‌شهر به رباط‌کریم خبر داد و گفته بود: الزام جابه‌جایی تعدادی از متقاضیان نهضت ملی مسکن که از طریق پیامک به آنها اطلاع‌رسانی شده بود، منتفی است.

وی توضیح داد: با بررسی‌های صورت‌گرفته و پیگیری اداره راه و شهرسازی استان تهران، در حال تأمین زمین موردنیاز برای ساخت واحد‌های نهضت ملی مسکن این متقاضیان هستیم. البته متقاضیان این اختیار را دارند که تأمین زمین آنها از اسلام‌شهر به رباط‌کریم منتقل شود. این کار اختیاری است و هیچ الزامی در رابطه با آن وجود ندارد.

 در حالی بیش از 5 ماه از این اظهارنظر می‌گذرد که به گفته متقاضیان تایید صلاحیت شده نهضت ملی مسکن هنوز خبری از تامین زمین برای ساخت پروژه‌ها نشده و آنها حدود 2 سال است که در انتظار برای ارسال پیامک برای واریز قسط اول هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی