گوشت قرمز ارزان می شود

کدخبر: ۶۴۰۸۱۴
اقتصادنیوز: رییس شورای تامین دام با بیان اینکه مردم نگران وضعیت بازار گوشت قرمز نباشند، گفت: به‌طور قطع قیمت گوشت قرمز با توجه به حجم بالای واردات و افزایش جمعیت دامی تولید داخل، روند کاهشی به خود می گیرد و قیمت ها متعادل می‌شود.
 گوشت قرمز ارزان می شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «منصور پوریان» درباره وضعیت بازار دام زنده و گوشت قرمز داخلی افزود: طبق گزارش اخیر مرکز آمار ایران، جمعیت دام سبک بیش از ۷۱ میلیون راس برآورد شده که عرضه گسترده آن منجر به کاهش قیمت گوشت قرمز داخلی خواهد شد.

وی بیان‌داشت: وضعیت جمعیت دام سنگین کشور نیز به دلیل واردات دام زنده و گوشت قرمز در پاییز و زمستان سال ۱۴۰۲ به نقطه مطلوب رسیده است و بر این اساس انتظار می رود که قیمت گوشت تولید داخلی در هفته های آتی کاهشی شود.

این مقام صنفی با اشاره به اینکه در فصل زمستان چهار تا ۴.۵ میلیون راس دام زنده میش و مولد یعنی کمتر از سه درصد جمعیت آنها کشتار شده است، اظهار داشت: با توجه به افزایش زایش دام ها در فصل بهار، روند جمعیت دامی افزایش می یابد که این مهم به نفع مصرف‌کنندگان داخلی است.

خبر مرتبط
قیمت گوشت قرمز و گوشت مرغ امروز دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳/ کاهش محسوس قیمت بوقلمون+ جدول

​اقتصادنیوز: امروز در بازار گوشت و دام ایران، قیمت گوشت بوقلمون سقوط 20 هزار تومانی را تجربه کرده است و کیلویی 80 هزار تومان معامله شد؛ همچنین قیمت مرغ هم شیب نزولی را تجربه کرد.

وی گفت: در ماه‌های اخیر با افزایش جمعیت دامی و رشد توزیع دام زنده در مراکز عرضه، قیمت گوشت قرمز روند کاهشی به خود می گیرد و می تواند با گوشت وارداتی قابل رقابت باشد.

پوریان تصریح‌کرد: طبق آمار امروز میانگین کشوری قیمت دام زنده گوسفندی بره نر درجه یک حداکثر کیلویی ۲۱۵ هزار تومان و دام سنگین حداکثر ۲۰۰ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه به‌طور معمول قیمت دام زنده و گوشت قرمز در استان خوزستان همیشه بالاترین نرخ را دارد، گفت: طی روزهای اخیر به دلیل افزایش عرضه دام زنده داخلی، قیمت گوشت قرمز گوسفندی داخلی در فروشگاه ها و قصابی های این استان به ۵۳۰ تا ۵۵۰ هزار تومان و گوشت نر گوساله به ۴۰۰ تا ۴۲۰ هزار تومان رسیده است.

رییس شورای تامین دام افزود: عرضه گسترده دام زنده داخلی در نهایت منجر به دستیابی به قیمت واقعی گوشت قرمز تولید داخل می شود.

171054974

171054976

نهاده‌های دامی به میزان کافی وجود دارد

وی درباره وضعیت نهاده های دامی، گفت: در دولت سیزدهم اتفاق خوبی در زمینه تامین و عرضه مداوم نهاده‌های دامی افتاد، به طوری که استمرار عرضه در واردات و توزیع نهاده ها باعث شد این نهاده مهم تولیدات دامی در دسترس دامداران و دامپروران باشد و آنان برای تامین نهاده ها مانند سالهای گذشته در مضیقه نباشند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی