خبر خوب برای تجار/ بازرگانان نگران تامین ارز نباشند

کدخبر: ۶۴۰۸۳۵
اقتصادنیوز: رئیس هیئت مدیره صرافی ملی ایران گفت: هر میزان ارز مورد نیاز بازرگانی که از طریق بانک‌های عامل و بانک ملی درخواست شود از سوی صرافی ملی، برای بازرگان‌ها تامین می‌شود.
خبر خوب برای تجار/ بازرگانان نگران تامین ارز نباشند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محسن صهبا در برنامه تلویزیونی گفت: امیدواریم که تعیین کننده نرخ بازار ارز در حوزه بازرگانی، سیاست‌های بانک مرکزی باشد و همان گونه که بانک مرکزی تا امروز پوشش بسیار مناسبی به این حوزه داده است، این سیاست کماکان ادامه داشته باشد.

صهبا افزود: صرافی ملی ایران در حوزه ارز بازرگانی، نرخ دلار با مبلغ ۴۰ هزار و ۹۰۰ تومان را در اختیار بازرگانان (در حوزه کالاهای بازرگانی و تولیدی) قرار می‌دهد.  

خبر مرتبط
شرط اصلی موفقیت سیاست تثبیت ارز چه بود؟

اقتصادنیوز: بانک مرکزی به جای تمرکز نظارت بر عدم افزایش قیمت کالاها در بازار با توجه به تامین ارز نیاز های وارداتی کشور با نرخ ارز تثبیت شده، باید فرایند نظارت در مبدا را مورد بازنگری قرار دهد تا از بیش اظهاری در واردات و کم اظهاری در صادرات جلوگیری کند.

وی در پایان افزود: صرافی ملی، روزانه حدود ۳۰ تا ۳۵ میلیون دلار ارز در اختیار بازرگانان قرار می‌دهد و آنچه که از طریق بانک‌های عامل به ویژه بانک ملی ثبت سفارش شود حتما ارز مورد نیاز آن چه از طریق بانک مرکزی و چه از طریق خرید از بازار نیمایی یا صادرکنندگان، تامین می‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی