واردات روزانه ۲۰۰ تن گوشت گرم به کشور/ منتظر افزایش واردات باشید

کدخبر: ۶۴۱۲۹۴
اقتصادنیوز: دبیر انجمن صنعت بسته بندی گوشت گفت: بنابر آمار از ابتدای سال به طور متوسط روزانه ۲۰۰ تن گوشت گرم وارد و توزیع شده است.
واردات روزانه ۲۰۰ تن گوشت گرم به کشور/ منتظر افزایش واردات باشید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، جوان مسعود رسولی  گفت: بنابر مصوبه دولت به سبب تمدید تخصیص ارز دولتی به واردات، قیمت گوشت های تنظیم بازار تغییری نداشته است.

به گفته او، بنابر آمار به طور متوسط از ابتدای سال ۲۰۰ تن گوشت قرمز وارد و در بازار توزیع شده است.

خبر مرتبط
قیمت گوشت مرغ، گوشت قرمز و گوشت بوقلمون امروز چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳/ مرغ ارزان شد+ جدول

​اقتصادنیوز: امروز قیمت مرغ کشتار در بازار کاهش را نسبت به روز پیش در پیش گرفت و 79,007 تومان خرید و فروش شد. قیمت گوشت گوساله و بوقلمون هم بدون تغییر باقی ماند.

رسولی با بیان اینکه با توزیع روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن گوشت گرم وارداتی در استان تهران و البرز، فروشگاه ها مملو می شود، افزود: با رفع مسائل و مشکلات واردکنندگان توسط وزارت جهاد پیش بینی می شود که حجم واردات افزایش یابد.

دبیر انجمن بسته بندی صنعت گوشت ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که با برنامه ریزی دولت برای افزایش حجم واردات به دیگر استان ها، فروشگاه ها مملو از گوشت شود.

او با بیان اینکه ۱۰۰ درصد واردات گوشت را بخش خصوصی انجام می دهد، گفت: با افزایش حجم واردات گوشت در کنار عرضه بره داخل، بازار به تعادل می رسد. براین اساس گوشت های تنظیم بازار به ارتقای سرانه مصرف کمک می کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی