نرخ شهریه مدارس غیردولتی اعلام شد+ فیلم

کدخبر: ۶۴۲۰۴۱
اقتصادنیوز: ️رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: بالاترین شهریه مدارس غیردولتی ۶۵ میلیون تومان است.
نرخ شهریه مدارس غیردولتی اعلام شد+ فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد محمودزاده، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نرخ مصوب شهریه در سامانه مدارس غیردولتی و هیات امنایی گفت: رقم بالاترین شهریه‌ها با احتساب فوق برنامه ۶۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است که با ابلاغ آیین نامه جدید مدارس غیردولتی، تکلیف مدارس متخلف که شهریه بالاتر دریافت می‌کنند مشخص شده است.

وی ادامه داد: مدارسی که  بیشتر از شهریه اعلامی دریافت کنند، با توجه به اجازه‌ای که داده شده، شهریه از حساب آن مدرسه برداشت و در اختیار خانواده‌هایی که از آنها شهریه اضافی دریافت شده، قرار می‌گیرد. 

محمود زاده با بیان این که  معلمان مدارس غیردولتی همواره از بالا بودن ساعت کاری، پایین بودن حقوق و دستمزد، تاخیر در پرداخت حقوق و بیمه گلایه‌مند هستند محمودزاده با استناد به آیین نامه جدید از کاهش ساعت کاری این معلمان و افزایش حقوق آنها خبر داد و اظهار کرد: قرار شده معلمان مدارس غیردولتی مقطع ابتدایی با ۲۵ ساعت تدریس به صورت تمام وقت در نظر گرفته و بیمه هم می‌شوند. حقوق این دسته از معلمان تقریبا نزدیک "نصف" نسبت به وضعیت موجود افزایش می‌یابد. 

وی افزود: مدارس غیردولتی بین رتبه‌های یک تا پنج متناسب با امکانات، فضا، تجهیرات، نیروی انسانی و کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی دسته‌بندی می‌شوند که خانواده‌ها می‌توانند رتبه‌ها را در سامانه مشاهده کنند؛ البته مدارس در تابلوهای خود نیز رتبه‌شان را نصب خواهند کرد.

محمودزاده در نشست ملی با مدیران مدارس غیردولتی و هیات امنایی با بیان اینکه باید بتوانیم به عنوان کنشگر فعال در حوزه فرهنگی نقش آفرین باشیم گفت: یکی از اقدامات موثر آشنایی نسل حاضر با پیشرفت‌های کشور مانند دانش بنیان، تجهیزات و پزشکی و غیره است که دانش آموزان باید اطلاعات دقیق و کامل از پیشرفت‌ها داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بحث روایت پیشرفت را دنبال می‌کنیم افزود: اگر روایت خود را بیان نکنیم، دشمنان روایت دروغین را عنوان می‌کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش تقویت مدارس دولتی در آموزش و پرورش را در دستور کار عنوان کرد و گفت: این اقدامات با کمک‌های والدین و به صورت جهادی انجام می‌شود.

محمودزاده توسعه هنرستان‌ها و آموزش‌های فنی حرفه‌ای را در دستور کار مدارس غیر دولتی و هیات امنایی عنوان کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید