شارژ کالاهای اساسی با ارز ترجیحی/ چقدر ارز ۲۸۵۰۰ تومانی پرداخت شد؟

کدخبر: ۶۴۲۸۶۱
اقتصادنیوز: از اول فروردین ماه تا چهارم اردیبهشت ماه سال جاری، ۳ میلیارد و ۴۶۵ میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، کالاهای تجاری و بازرگانی، واردات در مقابل صادرات و خدمات تامین شده است.
شارژ کالاهای اساسی با ارز ترجیحی/ چقدر ارز  ۲۸۵۰۰ تومانی پرداخت شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، علی طرزعلی معاون ارزی مرکز مبادله ارز و طلای ایران گفت: برای کالاهای اساسی به نرخ 28500 تومان 662 میلیون دلار،‌برای نیاز صنعت و تجهیزات تولید به نرخ 41 هزار تومان مبلغ 2 میلیارد و 108  میلیون دلار و برای خدمات 110 میلیون دلار  به نرخ 44038 تومان و برای واردات در مقابل صادرات  به نرخ توافقی 585 میلیون دلار تامین ارز صورت گرفت.

طرزعلی بیان داشت: برای واردات کالای اساسی کشاورزی شامل گندم، دانه‌های روغنی و نهاده‌های دامی 578 میلیون دلار، برای دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی 83  میلیون دلار و در مجموع 662 میلیون دلار برای کالای اساسی و دارو ارز پرداخت شد.

خبر مرتبط
قیمت طلای ۱۸ عیار نرخ ارز دلار سکه طلا یورو امروز پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳+ جدول

اقتصادنیوز: قیمت طلا پایین آمد و هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۳,۵۳۹,۲۰۰ (سه میلیون و پانصد و سی و نه هزار و دویست ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۲۵ درصدی داشته است.معاون مرکز مبادله ارز و طلای ایران افزود: تامین ارز نیمایی برای «صنایع حمل و نقل و خودرو»  معادل 450 میلیون دلار، «صنایع تجهیزات برق و الکترونیک» معادل 182 میلیون دلار، «صنایع معدنی» معادل 145 میلیون دلار ، «ماشین آلات و تجهیزات تولید» معادل 122 میلیون دلار و «منسوجات و پوشاک» معادل 181 میلیون دلار صورت گرفته است. این گروه های صنایع همچنین به ترتیب 174، 27، 142، 94 و یک میلیون دلار ارز توافقی یا واردات در مقابل صادرات تا پایان روز چهارم اردیبهشت ماه سال جاری دریافت کرده اند. 

خبر مرتبط
نرخ ارز دلار سکه طلا یورو امروز پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳/ نزول طلا و سکه + جدول

اقتصادنیوز:قیمت طلا پایین آمد و هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۳,۵۳۴,۱۰۰ (سه میلیون و پانصد و سی و چهار هزار و یکصد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۴ درصدی داشته است.علاوه بر این گروه ها، یک میلیارد و 28 میلیون دلار ارز نیمایی و 147 میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات به سایر صنایع اختصاص داده شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی