سایه دلار بر بازار مسکن/ قیمت خانه در اصفهان چند؟

کدخبر: ۶۴۲۸۶۹
اقتصادنیوز: بررسی فایل های فروش در اصفهان نشان می دهد با بودجه زیر یک میلیارد تومان می‌توان در شهرستان‌های آن، واحدی تا 80 مترمربع خریداری کرد و برای خرید آپارتمانی 90 تا 100 متری در مرکز استان، دست کم باید یک میلیارد و 300 میلیون تومان در نظر داشت.
سایه دلار بر بازار مسکن/ قیمت خانه در اصفهان چند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو، به گزارش اکوایران، در اصفهان، آنطور که واسطه‌گران ملکی می‌گویند به دلیل نوسانات ارزی اخیر، اکثر فروشنده‌ها آنقدر راغب به فروش نیستند و به گفته آنها مالکان و سازندگان منتظرند که ببینند تا یک الی دو ماه آینده چه اتفاقی در بازار دلار رخ می‌دهد.

به گفته واسطه‌گران هرچند هم‌اکنون خریدار افزایش پیدا کرده اما فروشنده‌ها نمی‌دانند که اگر ملکشان را را به فروش برسانند؛ آیا می‌توانند آن را تبدیل به احسن کنند یانه؟

بنا به مشاهدات ما، در اصفهان با بودجه زیر یک میلیارد تومان می‌توان در شهرستان‌های آن واحدی تا 80 مترمربع خریداری کرد و برای خرید آپارتمانی 90 تا 100 متری در مرکز استان، دست کم باید یک میلیارد و 300 میلیون تومان در نظر داشت.

خبر مرتبط
برای دریافت وام مسکن به چه مدارکی نیاز داریم؟

وام مسکن، یک نوع تسهیلات مالی است که توسط بانک‌ها یا مؤسسات مالی ارائه می‌شود و به افراد و خانواده‌ها کمک می‌کند تا برای خرید، ساخت، تعمیر یا بهبود مسکن خود منابع مالی کسب کنند.

برای واحدی با 100 مترمربع زیربنا و 9 سال ساخت در محله رزمندگان، 3 میلیارد و 850 میلیون تومان و برای واحدی با 95 مترمربع زیربنا و 11 سال ساخت در محله اشراق، 3 میلیارد و800 میلیون تومان تعیین شده است.

خبر مرتبط
هشدار به متقاضیان مسکن طرح جوانی جمعیت

اقتصادنیوز: اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران نسبت به کلاهبرداری دلالان و شیادان از متقاضیان مسکن طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت هشدار داد.

در محله بزرگمهر، برای آپارتمانی 96 متری و 1 سال ساخت، 7 میلیارد و 800 میلیون تومان و در محله بهارستان، برای  واحدی 100 متری و 1 سال ساخت، 2 میلیارد و 950 میلیون تومان تعیین شده است.

جدول مسکن اصفهان

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید