بانک‌ها چقدر وام به مشتریان خود پرداخت کرده‌اند+ جزئیات

کدخبر: ۶۴۳۶۰۴
اقتصادنیوز: بانک مرکزی به شکل فصلی اقدام به انتشار میزان تسهیلات‌دهی شبکه بانکی به اشخاص مرتبط هر بانک می‌کند، در این میان نسبت تسهیلات سررسید گذشته اشخاص مرتبط به بانک‌ها قابل بررسی است.
بانک‌ها چقدر وام به مشتریان خود پرداخت کرده‌اند+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، بر اساس آمارهای منتشر شده از بانک مرکزی، مجموعا حدود 290 همت ارزش تسهیلات به اشخاص مرتبط 23 بانک و موسسه اعتباری بوده است. شایان ذکر است در این میان بانک خاورمیانه، مسکن، ایران و ونزوئلا و صنعت و معدن آمار مربوطه موسسات خود را منتشر نکرده‌اند. 

مشاهده می‌شود بانک آینده دارای بیشترین میزان تسهیلات به اشخاص مرتبط در میان بانک‌ها و موسسات بوده و همچنین بیشترین نسبت وام‌های غیرجاری از تسهیلات اشخاص مرتبط داشته است. این درحالیست که نسبت تسهیلات غیرجاری به اشخاص مرتبط اکثر بانک‌ها کمتر از 1 درصد کل تسهیلات مورد بررسی بانک مربوطه را در بر می‌گیرد.

بررسی‌ها حاکی از آن است که بانک آینده بیشترین میزان تسهیلات به اشخاص مرتبط خود را داشته که ارزش آن نیز حدود 139 همت اعلام شده است. این درحالیست که بیش از 63 درصد تسهیلات اشخاص مرتبط بانک آینده در زمره تسهیلات غیرجاری قرار دارند، یعنی دو ماه یا بیشتر از سررسید قرارداد این تسهیلات گذشته است. 

مشروح این گزارش را در اکوایران با تیتر «کدام بانک‌ها بیشترین وام‌دهی به اشخاص مرتبط خود را داشته‌اند؟» بخوانید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی