گزارش «اقتصادنیوز» از بازار ارز؛

قیمت دلار در منگنه!/ شرط مهم برای عقبگرد دلار به دامنه ۵۰ هزار تومان/ بازار؛ گوش‌به‌زنگ مسافر مهم تهران

کدخبر: ۶۴۴۷۰۹
اقتصادنیوز: تحلیلگران بر این باورند که بازار همچنان گارد نزولی بسته است؛ تاکتیکی که می‌تواند قیمت دلار را به دامنه ۵۰ هزار تومان بکشاند. در این شرایط دلار تا کجا اصلاح می‌دهد و کف احتمالی چند خواهد بود؟
قیمت دلار در منگنه!/ شرط مهم برای عقبگرد دلار به دامنه ۵۰ هزار تومان/ بازار؛ گوش‌به‌زنگ مسافر مهم تهران

به گزارش اقتصادنیوز؛ در پایان هفته گذشته قیمت دلار هرات با کاهش از کانال 61 هزار تومان عقب نشست و تا 60 هزار و 400 تومان پایین آمد و از این مرز حمایت شد. در نهایت قیمت دلار هرات در معاملات پشت خطی شنبه در 60 هزار و 600 تومان به کار خودش پایان داد. به عقیده معامله‌گران با از دست رفتن مرز حمایت دلار در 61 هزار و 300 تومان بازار همچنان بر مدار نزول خواهد بود.

آخرین قیمت درهم امارات در هفته گذشته 16 هزار و 920 تومان بود. قیمت دلار برآورد شده از درهم 62 هزار تومان محاسبه می‌شود که با دلار هرات شکاف هزار و 400 تومانی دارد که قابل توجه است. به عقیده تحلیلگران اگر قیمت درهم زیر 16 هزار و 470 تومان تثبیت دهد، قیمت دلار وارد دامنه 50 هزار تومان خواهد شد.

پیش بینی قیمت دلار امروز 16 اردیبهشت

اولین خبر مهم این هفته سفر گروسی، رئیس سازمان انرژی اتمی به تهران است. از منظر معامله‌گران اگر نتیجه این سفر مثبت باشد به کف‌زنی بازار کمک می‌کند.

دومین خبر بازار حراج سکه در روز دوشنبه است. دومین حراج سکه در سال 1403 دوشنبه آینده با عرضه تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ۱۳۸۶ بانک مرکزی و بدون بسته بندی برگزار شود.

در مجموع به عقیده تحلیلگران فنی همچنان گارد بازار نزولی است و قیمت دلار با اصلاح می‌تواند وارد دامنه 50 هزار تومان شود. اگر در روزهای آینده قیمت دلار هرات حمایت 59 هزار و 600 تومان را از دست بدهد، نرخ آماده حرکت به سمت کف جدید قیمت دلار در سال 1403 خواهد شد. البته این در صورتی است که خبر منفی به بازار مخابره نشود تا هیجان به بازار برنگردد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی