زمان واریز یارانه اردیبهشت 1403/ تمدید طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک؟

کدخبر: ۶۴۴۷۴۷
اقتصادنیوز: فرایند واریز یارانه اردیبهشت ماه 1403 از پنجشنبه هفته جاری آغاز می‌شود.
زمان واریز یارانه اردیبهشت 1403/ تمدید طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک؟

به گزارش اقتصادنیوز، 11 قلم کالای اساسی شامل برنج ایرانی، حبوبات، شیر کم‌چرب، پنیر، ماست‌ کم‌چرب،‌ مرغ، تخم‌مرغ، روغن مایع، ماکارونی و قند برای حفظ سفره مردم از تورم در سبد غذایی طرح کالابرگ الکترونیک تعریف شد.

دولت از ۱۷ بهمن‌ماه 1402 به مدت سه ماه (تا ۱۸ اردیبهشت) مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیک را تحت عنوان «طرح فجرانه» اجرا کرد. در این فاز، «شرط ۲۰۰ هزار تومان خرید از یارانه» حذف شد اما اعتبار تشویقی آن از ۱۲۰ هزار تومان (اعتبار تشویقی کالابرگی) به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافت.

روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه، آخرین روز اعتبار طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک است اما دولت هنوز در خصوص ادامه روند این سازوکار پرطرفدار، خبر جدیدی اعلام نکرده است. 

خبر مرتبط
طرح کالابرگ الکترونیکی ادامه دارد؟/ استقبال 87 درصدی مردم از طرح فجرانه

اقتصادنیوز: با توجه به استقبال مردم از طرح کالابرگ الکترونیکی و ارتقا امنیت غذایی هفت دهک جامعه با دریافت یارانه تشویقی، احتمال اینکه این طرح با بررسی عمیق و تأمین بودجه به همین شکل یا اشکال دیگر از پرداخت یارانه مضاعف به مردم تمدید شود، دور از انتظار نیست.

در این زمینه، سیدرضا یحیوی مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود که «حمایت از معیشت مردم ادامه‌دار است اما بستگی به این دارد که در چه قالب و طرحی ادامه یابد.»

زمان واریز یارانه اردیبهشت ماه 1403

به گزارش اقتصادنیوز، بر اساس جدول زمان‌بندی سازمان هدفمندی یارانه‌ها، زمان واریز یارانه ها اردیبهشت ماه دهک ها به این شرح است:

Capture

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید