سرنوشت دلار ۲۸۵۰۰ تومانی در سال ۱۴۰۳ چه می‌شود؟

کدخبر: ۶۴۵۰۳۰
اقتصادنیوز: مصوبه دولت برای کالاهای مشمول ارز ۲۸۵۰۰ تومانی هفته گذشته برای فهرست دارو، مواد اولیه آن، تجهیزات مصرفی پزشکی و کالاهای اساسی کشاورزی ابلاغ شد. با اصلاح این مصوبه در شب گذشته، برنج و روغن خام به لیست کالاهای مشمول اضافه شدند.
سرنوشت دلار ۲۸۵۰۰ تومانی در سال ۱۴۰۳ چه می‌شود؟

هفته گذشته بود که تصویب‌نامه هیات وزیران درباره تعیین فهرست دارو، مواد اولیه آن و تجهیزات مصرفی پزشکی مشمول ارز ترجیحی در سال ۱۴۰۳ توسط معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد.

این لیست را که در جلسه دوم اردیبهشت 1403 هیات وزیران درباره «تعیین فهرست دارو، مواد اولیه آن و تجهیزات مصرفی پزشکی مشمول ارز ترجیحی در سال ۱۴۰۳» مصوب شده بود، محمد مخبر در تاریخ هشتم اردیبهشت ابلاغ کرد. 

در لیست اعلام شده از سوی هیات دولت: "داروهای خارجی فاقد تولید داخل، مواد اولیه دارویی"، "تجهیزات و ملزومات پزشکی و مواد اولیه/ قطعات ساخت/ قطعات یدکی آنها به جز تجهیزات و ملزومات پزشکی یا مصرف خانگی، پوست، مو و زیبایی و دندانپزشکی"، "تجهیزات پزشکی، مصرفی و توانبخشی مورد نیاز جانبازان و ایثارگران"، "شیرخشک رگولار/ رژیمی، فرآورده‌های متابولیک/ غذای ویژه بیمارستانی و مواد اولیه آنها"، "ملزومات دارویی شامل محلول چشمی‌‌ (اچ پی ام سی) و هیالورونیک اسید و مواد اولیه آنها"، اقلام مشمول ارز ترجیحی در بخش سلامت هستند. 

مشروح این گزارش را با تیتر «برنامه جدید دولت برای ارز ترجیحی/ سرنوشت دلار ۲۸۵۰۰ تومانی در سال ۱۴۰۳»در اکوایران بخوانید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی