خبر مهم درباره افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران

کدخبر: ۶۴۵۳۱۴
اقتصادنیوز: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: دستمزد حداقلی‌بگیران با افزایش ۳۵ درصدی و همچنین سایر سطوح درآمدی با افزایش ۲۲ درصد + ۶۹۰ هزار تومان همراه است که از فروردین ماه اعمال اما از اردیبهشت‌ماه پرداخت خواهد شد.
خبر مهم درباره افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، میرهاشم موسوی، درخصوص افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران در سال جاری اظهار کرد: به موجب قانون مصوب، دستمزد حداقلی‌بگیران با افزایش ۳۵ درصدی و همچنین سایر سطوح درآمدی با افزایش ۲۲ درصد + ۶۹۰ هزار تومان همراه است که از فروردین ماه اعمال اما از اردیبهشت‌ماه پرداخت خواهد شد.

خبر مرتبط
زمان صدور احکام جدید حقوق بازنشستگان + جزئیات

اقتصادنیوز: متناسب سازی حقوق بازنشستگان از اول فروردین ماه بایستی اجرایی شود، اما تاکننون قانون برنامه هفتم به دولت ابلاغ نشده و به گفته مقامات، بعد از تصویب شورای نگهبان احکام جدید حقوق بازنشستگان صادر خواهد شد.

وی درخصوص زمان پرداخت معوقات ناشی از افزایش حقوق نیز اعلام کرد که سعی می‌شود معوقات در خردادماه پرداخت شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص کف و سقف حقوق بازنشستگان با افزایش‌های صورت گرفته توضیح داد: کف حقوق یک فرد دارای همسر و یک فرزند تحت پوشش، ۱۰ میلیون و ۹۰ هزار تومان است و سقف آن نیز ۷ برابر حداقل دستمزد است.

خبر مرتبط
فوری/ صدور فیش‌های حقوقی جدید بازنشستگان +جزئیات میزان افزایش

اقتصادنیوز: ساعتی قبل، فیش‌های حقوقی اردیبهشت بازنشستگان کارگری صادر شد؛ این فیش‌ها در سامانه مربوطه قابل رویت است.

موسوی همچنین درباره میزان افزایش «حق عائله‌مندی و اولاد» نیز گفت: حق عائله‌مندی نیز با این افزایش جدید بیش از ۱۰۰ درصد در سال جاری رشد داشته و حق اولاد نیز با رشدی بالغ بر ۵۰ درصد همراه بوده است.

وی در پاسخ به اینکه نگرانی‌هایی در خصوص تحت تاثیر قرار گرفتن اجرای همسان‌سازی حقوق‌ها با افزایش ۳۵ درصدی حقوق‌ها در سال جاری عنوان می‌شود، گفت: همسان‌سازی به افزایش حقوق سالانه ارتباطی ندارد و از آنجایی که هنوز برنامه هفتم ابلاغ نشده است، بعد از ابلاغ، آنچه که به موجب قانون به ما تکلیف شود، با تامین منابع به قانون عمل می‌کنیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید