در سال 1402 چند مشمول جوانی جمعیت و نهضت ملی مسکن زمین‌های خود را دریافت کردند؟

کدخبر: ۶۴۵۳۳۰
اقتصادنیوز: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با اراده دولت و پیگیری مقام عالی وزارت راه، تا پایان سال گذشته ۷۰ هزار مشمول واجد شرایط زمین‌های خود را دریافت کردند.
در سال 1402 چند مشمول جوانی جمعیت و نهضت ملی مسکن زمین‌های خود را دریافت کردند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ارسلان مالکی شامگاه ۱۸ اردیبهشت ماه در مراسم قرعه کشی ۱۰۴۵ قطعه زمین در قالب طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت در شهرستان بم اظهار کرد: مسکن یکی از اولویت‌های در دولت سیزدهم مطرح بوده و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است  و دو موضوع مهم را در حوزه مسکن در حال اجرا و پیگیری داریم.

خبر مرتبط
هشدار به خریداران نهضت ملی مسکن/این قرارداد ریسک دارد

اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن پرند ممنوع است و انتشار دهندگان آگهی فروش به حبس از ۴۵ روز تا ۶ ماه و جریمه چهار برابری محکوم می شوند.

وی افزود: دو طرح جوانی جمعیت و نهضت ملی مسکن در زندگی مردم بسیار تاثیرگذار و ضروری است که باید در بین خانواده‌ها و جوانان امید آفرینی کنیم.

مالکی عنوان کرد: اراضی واگذار شده در راستای طرح نهضت ملی مسکن و جوانی جمعیت است که با تشخیص درست و هوشمندانه دولت سیزدهم ابزار واگذاری زمین مهیا می‌شود .

خبر مرتبط
آخرین وضعیت وام نهضت ملی مسکن اعلام شد + جزئیات

اقتصادنیوز: براساس آمار بانک مرکزی تا کنون، ۴۶/۲۳ درصد از کل قراردادهای تسهیلات نهضت ملی مسکن در بانک مسکن بوده که بیش‌از ۵۷ درصد از کل تعهد پرداخت نهضت ملی مسکن این بانک بوده است.

رئیس سازمان ملی زمین و مسکن بیان کرد: جمعیت جوان هر کشور موجبات و مقدمات توسعه و پیشرفت آن کشور را مهیا می‌کند و جمعیت جوان برای هر کشور قدرت و اقتدار می‌آورد .

وی اظهار کرد: در سال‌های گذشته در بحث جوانی جمعیت غفلتی رخ داد و به این موضوع کمتر پرداخته شد اما دولت سیزدهم با نگاه به اهمیت آینده کشور این طرح را با جدیت مورد پیگیری قرار داد و به عنوان اولویت و برنامه اساسی پیش برد.

مالکی گفت: از موضوعات طرح جوانی جمعیت، واگذاری زمین به خانواده‌های مشمول قانون است که از ابتدای ابلاغ قانون، مقدمات آن مهیا نبود اما با اراده دولت و پیگیری مقام عالی وزارت راه، تا پایان سال گذشته ۷۰ هزار مشمول واجد شرایط زمین‌های خود را دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه در دولت‌های گذشته به امر مسکن کمتر توجه و برنامه کمتری دیده شد، افزود: دغدغه‌های دولت سیزدهم که برآمده از مردم بود، از ابتدا روی کار آمدن مردم برایش مهم بود و هوشمندانه شعار ساخت چهار میلیون مسکن را داد.

مالکی بیان کرد: کرمان یکی از استان‌های  پر تقاضا در حوزه مسکن است و  ۱۱۰ هزار متقاضی در شمال استان فاقد مسکن شناسایی شده‌اند که برای همه این افراد باید چاره‌اندیشی شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی