با اجرایی شدن سامانه خودنویس؛

قیمت‌های اجاره در آستانه فصل جابجایی کاهش می‌یابد

کدخبر: ۶۴۵۸۶۹
اقتصادنیوز: کارشناس بازار مسکن گفت: با اجرایی شدن سامانه خودنویس از سال گذشته، قیمت‌های اجاره در فصل جابه‌جایی کاهش یافته است.
قیمت‌های اجاره در آستانه فصل جابجایی کاهش می‌یابد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هاشم کاظمی کارشناس سیاست گذاری مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه سامانه خودنویس از سال گذشته که اجرایی شده توانسته است بازار اجاره مسکن را به ثبات برساند، گفت: متاسفانه بازار اجاره مسکن در سال‌های گذشته درگیر ورود دلالان و سوداگران بوده که همین امر خود باعث شده بود که نرخ‌های اجاره مسکن افزایش یابد و بازار درگیر حق الزحمه‌های نجومی شود.

وی افزود: از سال گذشته همزمان با راه اندازی سامانه خودنویس بازار اجاره مسکن به ثبات رسیده و امسال هم با تکمیل این سامانه و انتقال مشاوران املاک به این سامانه به طور قطع بازار اجاره مسکن با آرامش بیشتری همراه خواهد بود.

کاظمی بیان کرد: بازار اجاره مسکن که از ماه آینده کم کم جان می‌گیرد، با راه اندازی سامانه خودنویس و همکاری سکو‌های اینترنتی آگهی دهنده با این سامانه به طور قطع بازار آرام تری را نسبت به سال‌های گذشته خواهیم داشت.

وی توضیح داد: ثبت اجاره در سامانه خودنویس رشد ۴۰ درصدی داشته است که با ورود به فصل اجاره هم به طور قطع  میزان استفاده از این سامانه بیش از گذشته خواهد شد.

گفتنی است؛ طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی با توجه به اینکه از طریق سامانه خودنویس به سامانه‌های دیگری نیز دسترسی داریم، استعلام اولیه‌ای از اصالت ملک انجام می‌شود. همچنین افراد از طریق درگاه «دولت من» وارد شده و احراز هویت می‌شوند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی