هفت خدمه کشتی MSC ARIES آزاد شدند

کدخبر: ۶۴۵۹۳۵
اقتصادنیوز: هفت خدمه دیگر کشتی کانتینری توقیفی MSC ARIES با ملیت‌های هندی، استونی و فیلیپینی پس از انجام رایزنی ها و در چارچوب تعاملات سیاسی و دیپلماتیک و نیز موافقت مقام قضایی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای خود بازگشتند.
هفت خدمه کشتی MSC ARIES آزاد شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در راستای رایزنی‌ها و تعاملات سیاسی و دیپلماتیک صورت گرفته توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پیگیری‌های مستمر سازمان بنادر و دریانوردی همچنین موافقت مقام قضایی هفت خدمه دیگر شناور توقیفی MSC ARIES به کشورهای خود بازگشتند.

در چارچوب رعایت الزامات ایمنی دریانوردی از طریق حفظ حداقل خدمه ایمن شناور، هفت خدمه کشتی کانتینری MSC ARIES تحت پرچم کشور پرتغال که تبعه کشورهای هند (۵ نفر)،استونی (یک نفر) و فیلیپین (یک نفر) از کشتی یاد شده پیاده و به وطن خود بازگشتند.

براساس این گزارش، سایر خدمه شناور مورد اشاره در سلامت کامل به روی کشتی حضور دارند و همه تسهیلات و دسترسی‌های لازم به منظور ارتباط تماس تلفنی و ملاقات با سرکنسول و یا سفیر مربوطه به صورت مستمر در حال انجام است.

پیش از این نمایندگان سفارتخانه‌های پاکستان، روسیه و فلیپین پنجم اردیبهشت ماه سال جاری با خدمه‌های خود در کشتی توقیفی MCS Aries در بندرعباس دیدار و گفت‌وگو کرده بودند.

طی ماه جاری نیز یک بانوی دریانورد هندی این شناور توقیف شده پس از انجام فرآیند قانونی به کنسولگری هند تحویل داده شد.

کشتی کانتینری به نام MCS Aries با پرچم کشور پرتغال روز شنبه (۲۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۳) با انجام عملیات و تخلیه کارکنان روی عرشه کشتی توسط نیروهای دریایی سپاه توقیف شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی