جزئیات استفاده ارز برای حج 1403 اعلام شد

کدخبر: ۶۴۶۲۴۱
اقتصادنیوز: بر اساس اعلام بانک مرکزی، استفاده حجاج از ارز مسافرتی تا سقف ۵۰۰ دلار علاوه بر ارز اختصاصی حج، مجاز است و برای حجاج حج تمتع، شرط یک بار استفاده از ارز برای سفر خارجی، بلا مانع است.
جزئیات استفاده ارز برای حج 1403 اعلام شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، طبق اعلام سازمان حج و زیارت، سقف عرضه ارز ویژه حج تمتع، برای هر زائر پنج سال به بالا به مبلغ حداکثر ۵۰۰ دلار است و از امروز ۲۳ اردیبهشت‌ماه، از طریق سامانه «بله» بانک ملی و همچنین با حضور در شعب منتخب این بانک (۲۶۰ شعبه منتخب بانک ملی در سراسر کشور) قابل دریافت است.

علاوه بر این، بنابر اعلام بانک مرکزی، در پرداخت ارز به زائران حج تمتع امسال، محدودیتی برای دریافت سالانه ارز مسافرتی وجود ندارد و شرط یک بار استفاده از ارز مسافرتی در هر سال برای حجاج حج تمتع، بلا مانع است.

فروش ارز مسافرتی نیز به صورت غیر حضوری، صرفا در پیام‌رسان «بله» و به صورت حضوری تنها در شعب ارزی منتخب بانک ملی امکان پذیر است.

گفتنی است؛ امسال حدود ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر از ایران به حج می‌روند و پروازهای حج قرار است از امروز ۲۳ اردیبهشت‌ماه آغاز شود. همچنین، بازگشت زائران به کشور نیز در اوایل تیرماه خواهد بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی