قیمت شکر در سال 1403 مشخص شد

کدخبر: ۶۴۶۳۳۴
اقتصادنیوز: وزارت جهاد کشاورزی امروز نرخ جدید شکر تصفیه شده (درب کارخانه) را با افزایش 51 درصدی نسبت به سال گذشته، اعلام کرد.
قیمت شکر در سال 1403 مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، افزایش ۴۰ درصدی قیمت خرید تضمینی چغندر قند و حذف ارز ترجیحی واردات شکر خام، دو دلیلی است که مدیرکل نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد افزایش قیمت شکر تصفیه شده را به آن نسبت داد. افزایش قیمت شکر تصفیه شده در حالی صورت گرفته که این کالای اساسی در آخرین فهرست منتشر شده کالاهای مشمول دریافت ارز ترجیهی قرار داشت.

خبر مرتبط
قیمت شکر سرسام آور شد

قیمت شکر در روزهای اخیر بالای نرخ مصوب ۲۱ هزار تومانی خود رفته است و بر اساس مشاهدات میدانی هر کیلوگرم از این محصول به صورت فله ۲۶ هزار تومان تا ۳۳ هزار تومان به فروش می رسد.

مسعود امراللهی گفت: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت جدید شکر سفید درب کارخانه با محاسبه ده درصد مالیات بر ارزش افزوده حداکثر ۳۸ هزار و پانصد تومان تعیین شد. قیمت مصرف کننده شکر فله هم به ازای هر کیلوگرم حداکثر ۴۲ هزا رو ۵۰۰ تومان مصوب شده است. افزایش در نظر گرفته شده در حالی است که پیش از این قیمت شکر درب کارخانه ۲۵ هزار و پانصد تومان بود که با این شرایط می‌توان گفت قیمت جدید شکر (درب کارخانه) نسبت به سال قبل رشدی حدود 51 درصدی داشته است.

مدیرکل نظات بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی همچنین از تعیین تکلیف قیمت شکر بسته بندی ظرف چند روز آینده خبر داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی