کاهش ۷۰ درصدی زباله‌گردی در پایتخت

کدخبر: ۶۴۶۵۵۱
اقتصادنیوز: فرماندار تهران گفت: با تنظیف به موقع و جلوگیری از انباشت زباله شاهد کاهش ۷۰ درصدی زباله‌گردی در پایتخت هستیم.
کاهش ۷۰ درصدی زباله‌گردی در پایتخت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از روابط عمومی فرمانداری تهران، «احمد قیومی» معاون استاندار و فرماندار تهران با تاکید بر اهمیت تنظیف دقیق خیابان‌ها و کوچه‌ها با توجه به برخی سوداگری‌ها و جلوگیری از مافیای زباله گردی اظهار داشت: با توجه به تمهیدات و دستورالعمل‌های ایجابی و همراهی دستگاه قضا و نیروی انتظامی زباله گردی و مافیای زباله در پایتخت ۷۰درصد کاهش یافته که نیاز است که با اقدامات به موقع این میزان نیز کاهش یابد.

وی در ادامه بیان داشت: اجرای قرارداد‌های حمل زباله، شناسایی محله‌های پرجمعیت و البته جمعیت شناور و خیابان‌هایی با فروشگاه‌های بزرگ و اغذیه و رستوران داران بزرگ از جمله مواردی است که می‌تواند در جمع آوری و انباشت زباله در کوتاهترین زمان و خروج آن از خیابان‌ها برای جلوگیری از ایجاد بوی تعفن و جذب حیوانات موذی نقش بسزایی داشته باشد.

خبر مرتبط
مستاجران در رویای خرید مسکن پایتخت می مانند؟

اقتصادنیوز: افزایش قیمت مسکن در تهران موجب شده است که بخشی از مستاجران به شهرهای خود بازگردند و برخی دیگر نیز حاشیه نشینی را به شهر نشینی ترجیح دهند.

فرماندار تهران در ادامه با اشاره به تلاش‌های شهرداری در کاهش زباله گردی و حمل به موقع زباله تصریح کرد: از تلاش‌های شهرداری در راستای تنظیف شهری تشکر می‌کنیم و امیدوار هستیم این تداوم ادامه داشته تا فضای مناسب شهری برای ارتقای سطح مدیریت شهری ایجاد شود.

وی در ادامه به ۲منطقه ۱۱ و ۱۲ تهران اشاره و اذعان کرد: این ۲منطقه دارای فضای تولید زباله با توجه به جمعیت ۲میلیون نفری در روز و ۳۰۰نفری در شب است و ظرفیت تولید زباله به شدت نسبت به نواحی دیگر پایتخت تشدید شده است، لذا از شهروندان عزیز می‌خواهیم تا همگام با برنامه‌های مستمر تنظیف شهری و جلوگیری از کار زباله گردان همدل با شهرداری باشند و همکاری مناسبی در این ۲منطقه با توجه به آموزش‌های متنوع شهرداری به شهروندان صورت پذیرد.

قیومی در پایان با اشاره به اهمیت پیگیری تنظیف شهری و برخورد قانونی با متخلفان خاطرنشان کرد: زباله گردی و تجمع زباله‌ها در گاراژ‌های غیرقانونی بوده و در همین راستا ۸۰گاراژ غیرقانونی که اقدام به جمع آوری و دپوی زباله کرده بودند جمع آوری شدند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی